Ajo është një nga dukeshat më të dashura për publikun dhe prej shumë kohësh ka fituar zemrat e të gjithëve. Por me siguri që nuk e dinit këto fakte interesante për Dukeshën e Kembrixhit.

  1. Ajo ka lidhje gjakur Geroge Washington.
  2. Në gjimnaz Kate quhej  nga shokët “Princesha në pritje”.
  3. Kate dhe William janë takuar në gjimnaz për herë të parë.
  4. Ajo është një fanse e çmendur e serialit “Downton Abbey” dhe ka vizituar vendin ku janë zhvilluar filmimet dhe ka takuar gjithë aktorët.
  5. Ajo ka pasur një “crush” për aktorin Tom Cruise.
  6. Kate ka punuar si  shitëse në një dyqan i rrobave të vjetra.
  7. Dukesha është alergjike nga kuajt.
  8. Kate është një kuzhiniere fantastike dhe di shumë rreth gatimit.
  9. Kur ishte në shkollë Kate ka qënë një atlete shumë e mirë, ajo ka kërcyer 1.50 metër në kërcim së larti, një rekord që askush nuk e ka thyer akoma në shkollën  St.Andrews.
  10. Ajo është një nga femrat që është martuar më vonë në mbretëri, ajo është martuar 29 vjec. Krahasuar me Kate, Diana u martua 20 vjeç.

- SPONSOR -Smiley face

 

- SPONSOR -Smiley face