Kush duhet të emërohet për artistin e ri më të mirë në 2019 Grammy Awards? Votojnë! Dua Lipa, Lil Pump, Troye Sivan dhe më shumë janë në mesin e kandidatëve potencialë për artistin më të mirë të ri në 61 Grammy Awards, transmetuar më 10 shkurt. Me nominimet zyrtare që do të shpallen më 5 dhjetor, tifozët janë të ngazëllyer për të parë listën e artistëve për një “Gramophone të Artë.”

Kategoria më e mirë e artistëve të rinj mund të jetë  konkurruese ashtu siç është konfuze ndaj tifozëve. Me Alessia Cara që fitoi titullin 2018 BNA për këngë nga albumi i saj debutues i vitit 2015, Know-It-All, shumë tifozë të sapoardhurit SZA ishin skeptikë rreth kërkesave të çmimit. Ndërsa Akademia e Regjistrimit ndryshon kualifikimet për disa vjet, artisti më i mirë mbetet një nga kategoritë më të debatuara të çmimeve – aq shumë saqë Cara lëshoi ​​një deklaratë që mbron fitimin e saj këtë vit.

Duke u Ngarkuar...

Kush duhet të emërohet për këngën e vitit në 2019 Grammy Awards? Votojnë!
Lista më poshtë ka përpiluar  kandidatët e mundshëm për artistin më të mirë të çmimeve të Grammy Awards 2019 që mund të shikojmë Dua Lipa, LANCO dhe Ozuna ndoshta kundër kundërshtarëve më të rinj si Lil Pump, Ella Mai dhe më shumë.

Pra, kush mund të nominohet për artistin më të mirë të ri në Grammy Awards 2019?/mulliri.al

- SPONSOR -