Amal dhe George Clooney janë një nga çiftet e preferuara të familjes mbretërore dhe shpesh herë i shohim në eventet e tyre, gjithashtu Amal ka dhe një shoqëri shumë të mirë me Dukeshën Meghan. Këtë herë çifti ishte ftuar nga Princi Charles që kishte organizuar një event dedikuar bamirësisë për të rinjtë ku mblidhen të ardhura për ta, eventi që u mbajt në Buckingham Palace . Amal dhe George Clooney ishin veshur shumë bukur dhe veshja e tyre u pëlqye nga të gjithë. Fustani i bardhë i Amal na pëlqeu shumë, një fustan i gjatë i bardhë me detaje të veçanta në pjesën e gjoksit që e tregonte Amal si yll kinemaje ndërsa George kishte zgjedhur një kostum serioz që e tregonte shumë klas.

- SPONSOR -Smiley face

 

- SPONSOR -Smiley face