Britney Spears është pranuar në një prej spitaleve amerikane të shëndetit mental.

- SPONSOR -Smiley face

Burimet e lidhura me këngëtaren kanë treguar për revistën “TMZ” se ajo është shqetësuar për sëmundjen e babait të saj, diçka që thuhet se është mjaft serioze.

Këngëtarja 37-vjeçare është e shqetësuar për përkeqësimin e shëndetit të të atit Jamie Spears, ndërsa muajin e kaluar është zhvendosur te ai për t’i qëndruar pranë.

View this post on Instagram

I don’t even know where to start with this, because this is so tough for me to say. I will not be performing my new show Domination. I’ve been looking forward to this show and seeing all of you this year, so doing this breaks my heart. However, it’s important to always put your family first… and that’s the decision I had to make. A couple of months ago, my father was hospitalized and almost died. We’re all so grateful that he came out of it alive, but he still has a long road ahead of him. I had to make the difficult decision to put my full focus and energy on my family at this time. I hope you all can understand. More information on ticket refunds is available on britneyspears.com. I appreciate your prayers and support for my family during this time. Thank you, and love you all… always.

A post shared by Britney Spears (@britneyspears) on

Gjatë kësaj kohe Briteny-t i është dashur të përballohet me një krizë nervore dhe ndaj do të kalojë një muaj në një qendër kushtuar shëndetit mendor në Los Angelos.

Bukuroshja ka publikuar kohët e fundit një fotografi në llogarisë personale të Instagram teksa ka lënë një mesazh “Bie në dashuri me kujdesin për veten, mendjen, trupin, shpirtin” duke shtuar edhe “Të gjithë duhet të marrim pak kohë”.

- SPONSOR -Smiley face