Aktualitet

Aktualitet

Pas dy javësh Festivali i Filmit në Kanë arrin përfundimin e tij. Këtu janë të gjithë fituesit e Festivalit të Filmit në Kanë në vitin 2018 të shpallura nga juria e udhëhequr nga Cate Blanchett. Një festival që  2018...
Morgan Brittany Osman, është modelja e famshme që njihet tashmë si gruaja e stilistit të famshëm gjerman Philipp Plein , por ajo njihet dhe si personazhi më i famshëm i botës së Hollivudit, transmeton mulliri.al. Ajo momentalisht ndodhet në shtëpinë...
Gjithçka është gati. Meghan Markle, Dukesha e re e Sussex, erdhi në kishë veshur me një fustan Clare Waight Keller ,ku kishte veshur diademën e Queen Mary (e krijuar në vitin 1932) dhe është gati për të treguar se...
“Ditënetët e Librit” ,Festivali Ndërkombëtar po vazhdon... Sot ky Festival mori përmasa të tjera emocionale pasi në mbrëmje ky Festival u rrethua nga studentët e Universitetit të Arteve ku në udhëheqjen e prof. Kozeta Bakiut dhe dr.Riselda Sejdis ,...
Disa orë na ndajnë nga  Dasma Mbretërore dhe për të respektuar kodin e veshjes të vendosur nga Kensington Palace sipas të cilit të gjithë mysafirët e dasmës mbretërore do të veshin një kapelë, ne theksojmë 4 marka të kapelave...
Është ngjarja më e adhurueshme në Festivalin e Kanës. Yjet  hollivudiane  që të gjithë bashkohen për një qëllim. Kinematografia dhe moda u bënë bashkë në një ngjarje të madhe nën flamurin e solidaritetit. Kjo është amfAR Gala, një mbrëmje që...
McLaren MP4/8A, njëvendëshja me të cilën Ayrton Senna theu rekorde në Formula 1 në vitin 1993, u ble për një shifër marramendëse fundjavën e kaluar, në një ankand të zhvilluar në Monako. Makina u ble për 4,19 milionë euro nga...
Nëpërmjet një postimi në faqen e Facebook-ut Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka bërë një tjetër njoftim të rëndësishëm, dy ditë pas shpalljes së fituesve të Lotarisë Amerikane. Ambasada u rikujton fituesve që të kenë kujdes...
Vetëm pak ditë na ndajnë nga dasma mbretërore ku  kurioziteti është tepër i madh se si do të zhvillohet cermonia. Mediat e huaja kanë zbuluar një detaj mjaft interesant sikundër është pjesëmarrja e Elton John jo vetëm si i...
Peshorja Peshore, në përgjithësi, klima është e tensionuar në punë dhe në shtëpi. Ju do të kuptoni një ndjenjë të shqetësimit dhe një dëshirë të zjarrtë për ndryshim, por gjithashtu do të ndjeni ngurrimin për të bërë ndonjë lëvizje të...

Duhet Lexuar

- SPONSOR -