Aktualitet

Aktualitet

Euro ''varfëron'' shqiptarët! Arsyet... Publikuar më: 09:25 18-07-2018 Niveli i ulët i kursit të këmbimit të euros këtë vit ka qënë në rënie të vazhdueshme dhe për pasojë shqiptarët kanë më pak kursime. Sipas statistikave të Bankës së Shqipërisë në fund...
Momente paniku dhe frike për 143 pasagjerë të një avioni të nisur ditën e djeshme nga aeroporti “Nënë Tereza” në Rinas, me destinacion Milanon . Rreth orës 18.30 të së martës, avioni ‘Boeing 737’ i kompanisë ‘Blue Panorama’, bëri ulje...
Peshorja Ju tentoni të jeni aventureske në kohë më të qetë, Peshorje.Sot mund të ndihesh veçanërisht e guximshëme.Ju mund të tundoheni për të bërë disa ndryshime rrënjësore në jetën tuaj, veçanërisht kur jeni të shqetësuar për profesionin tuaj. Ju mund...
Moderatoria e njohur dhe tepër e dashur për publikun shqiptarë ndodhet bashkë me bashkëshortin e saj në Kuba. Këtë vend përrallor moderatoria e “Thumb” ,ka vendosur ta shijoj vetëm me partnerin e saj, Tomin. Aulona është shprehur edhe në...
Këngëtarja shqiptare së bashku me Will Smith dhe Nicky Jam ka kënduar këngën e botërorit “Live It Up” në ceremoninë përmbyllëse të kampionatit në stadiumin Luzhniki të Moskës. Pas përfundimit të gjithçkaje, Era Istrefi   ka vënë autografin në disa...
Pak pas orës 15:00 janë ndjerë lëkundje tërmeti në disa qytete të Shqipërisë së Mesme. Nga të dhënat e sizmologjisë mësohet se epiqendra e Tërmetit ka qenë 5 km në veri-perëndim të Rrogozhinës, e me intensitet 4.7 Ballë. Fatmirësisht deri në...
Stop me veshjet e çmuara zyrtare dhe veshjet e gjata, tani më shumë se një vit e gjysmë pas përfundimit të mandatit të dytë të Barakut si President i Shteteve të Bashkuara, Michelle Obama ka një stil shumë më...
Pas nënshkrimit të kontratës 4 vjeçare , përmes rrjeteve sociale ka reaguar edhe e dashura e futbollistit, Georgina Rodriguez. “Burrat e jetës time. Urime dashuria ime”, ka shkruar ajo krahas postimit të saj në Instastori .Çifti sapo ka  filluar pushimet...
A doni të shihni Penelope Cruz të karakterizuar në filmin e ri nga Pedro Almodovar? Filmi, 'Dhimbje dhe Lavdi të' drejtuar nga Manchego i cili kthehet për të rizbuluar dy nga aktorët e tij të preferuar, Penelope dhe Antonio Banderas...
Pas triumfit të Francës në Kupën e Botës ‘’Rusi 2018’’, kombëtares franceze i është dedikuar një pritje madhështore në shtëpi nga presidenti Macron dhe bashkëshortja e tij. Brigitte u përfshi nga entuziazmi i futbollistëve, në momentin që po bënin fotografitë...

Duhet Lexuar

- SPONSOR -