Orët e paradites do të jenë në ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të herë pas-hershme por më të theksuara vranësirat do të jenë në veri-qendër të territorit. Gjatë orëve të pasdites vranësirat do të jenë më tepër të...

Moti për sot !

Vendi ynë do të vijojë me kthjellime të pakta dhe vranësira të shpeshta ku do të ketë shira të dobët në pjesën më të madhe të territorit. Ndërsa në pjesën e dytë të ditës do te kemi zhvillim të vranësirave...
Maji sapo ka hyrë dhe me një mot aspak të mirë dhe plot rreshje shiu. Dhe surprizat e motit nuk paskan mbaruar. Sipas meteorologëve ky muaj është i ndarë në dy pjesë. Pjesa e parë do jetë me reshje...
Kjo javë nisi me shi me mesa duket e tillë do jetë gjithë java. Sipas meteorologëve, që nga e hëna dhe deri në fundin e javës një mot i ftohtë dhe shira do përfshijnë gjithë vendin ndërsa moti do...
Moti këtë stinë do jetë në favorin e të gjithve pasi koha me diell do mbizotëroje madje mund të shkoni edhe në plazh. Ka qënë meteorologia Tanja Porja e cila ishte e ftuar në emisionin e Rudia Magjistarit ku...
Prej disa ditësh një mot i mirë me temperatura të larta ka përfshirë gjithë vendin. Por sipas meteorologëve ky mot i mirë nuk do vazhdojë edhe këtë javë pasi moti na rezervon surpriza. Këtë javë temperaturat do ulen, java...
Prej disa ditësh një mot i mirë dhe i qëndrueshëm ka përfshirë gjithë vendin duke na dhënë idenë se pranvera erdhi. Por mesa duket gabohemi, pasi jo vetëm që pranvera nuk ka erdhur por rreshjet e shiut dhe dëborës...
Mesa duket dimri nuk paska mbaruar akoma pasi Meteoalb ka dhënë parashikimin për javën në vijim. Reshje dhe ulje temperaturash do mbizotërojnë këtë javë sipas Meteoalb. Nësër parashikohen reshje dëbore në Juglindje dhe Verilindje të vendit, e mërkura dhe java...
Prej disa ditësh një mot i acartë ka përfshirë gjithë Shqipërinë duke krijuar problematika në vend. Temperaturat e ulta, moti i acartë dhe dëbora na ka shoqëruar këto ditë por si do jetë moti ditët në vijim? Instituti i...
Sipas sinoptikanëve një mot i acartë do përfshijë Shqipërinë në ditët në vijim, ndërsa në ditët e para thuhet që do ketë rreshje dëbore në verilindje dhe juglindje të vendit ndërsa në zonat perëndimore do ketë më shumë rreshje...

Duhet Lexuar

- SPONSOR -