Prej disa ditësh një mot i acartë ka përfshirë gjithë Shqipërinë duke krijuar problematika në vend. Temperaturat e ulta, moti i acartë dhe dëbora na ka shoqëruar këto ditë por si do jetë moti ditët në vijim? Instituti i...
Sipas sinoptikanëve një mot i acartë do përfshijë Shqipërinë në ditët në vijim, ndërsa në ditët e para thuhet që do ketë rreshje dëbore në verilindje dhe juglindje të vendit ndërsa në zonat perëndimore do ketë më shumë rreshje...
Koha e mirë na ka bërë që ta harrojmë që jemi në vjeshtë por mesa duket moti do të ndryshojë që prej javës që vjen. Sipas meteorologëve moti do të ndryshojë dhe temperaturat do të ulen në ditët në vijim. Sipas...
Reshjet e shiut janë duke rënë në një pjesë të mirë të vendit, sidomos në jug dhe jug-lindje, por situata pritet të vijojë e njëjtë edhe ditën e nesërme. Nisur nga situata e krijuar IGJEUM njofton: Sot pasdite (e mërkurë, dt.15),...
Parashikimi i motit me të dhënat e temperaturave minimale dhe maksimale gjatë ditës së sotme, 20 Mars 2018 20.03.2018 00–06 4 mm 8° 3 m/s - Fllad i lehte nga juglindje 06–12 3 mm 7° 3 m/s - Fllad i butë nga jug-juglindje 12–18 0 mm 13° 3 m/s - Fllad...
Parashikimi i motit me të dhënat e temperaturave minimale dhe maksimale gjatë ditës së sotme 19 Mars 2018 19.03.2018 00–06 6 mm 10° 4 m/s - Fllad i butë nga lindje-juglindje 06–12 10 mm 11° 3 m/s - Fllad i lehte nga juglindje 12–18 12 mm 12° 3 m/s - Fllad i...
Parashikimi i motit me të dhënat e temperaturave minimale dhe maksimale gjatë ditës së sotme 17 Mars 2018 17.03.2018 00–06 0 mm 13° 2 m/s - Fllad i lehte nga juglindje 06–12 0 mm 16° 4 m/s - Fllad i butë nga juglindje 12–18 0 mm 24° 6 m/s - Fllad i...
Parashikimi i motit me të dhënat e temperaturave minimale dhe maksimale gjatë ditës së sotme 16 Mars 2018 Dita Ora Reshje Temp. Era 16.03.2018 07–12 1 mm 11° 4 m/s - Fllad i butë nga juglindje 12–18 1 mm 14° 4 m/s - Fllad i butë nga juglindje 18–24 0 mm 15° 2 m/s - Fllad i...
Parashikimi i motit me të dhënat e temperaturave minimale dhe maksimale gjatë ditës së sotme 15 Mars 2018 Dita Ora Reshje Temp. Era 15.03.2018 08–12 0 mm 11° 2 m/s - Fllad i lehte nga jug-juglindje 12–18 0 mm 14° 3 m/s - Fllad i lehte nga perendim-jugperendim 18–24 0 mm 13° 0 m/s - Ere e...
Parashikimi i motit me të dhënat e temperaturave minimale dhe maksimale gjatë ditës së sotme 14 Mars 2018 Dita Ora Reshje Temp. Era 14.03.2018 04–06 1 mm 8° 2 m/s - Ere e lehte nga juglindje 06–12 <1 mm 8° 2 m/s - Fllad i lehte nga lindje-juglindje 12–18 5 mm 14° 3 m/s - Fllad i...

Duhet Lexuar

- SPONSOR -