Aktualitet Faqe 199

Aktualitet

Rihana është një këngëtare me famë botërore, por duket se jo të gjithë e duan këngëtaren. Gjatë një koncerti në Senegal, 30 shoqata janë bërë bashkë, dhe me një deklaratë kanë kërkuar që ajo të mos lejohet të hyjë në...
Moderatorja e njohur e “Digitalb” Jona Spahiu ka qenë e ftuar ditëne  esotme në emisionin “Rudina” ku krahas karrierës në televizion, ka folur për herë të parë edhe për romancën e saj të shumëpërfolur. Spahiu rrëfeu se ashtu si ajo,...
Roli i jetës i nana Tinkës Nga Rezarta Reçi Ishte vajzë dhe adhuronte mamë e saj. Ishte motër dhe adhuronte motrën dhe vëllezërit e saj. U bë grua dhe adhurohej pakushte nga bashkëshorti i saj . Që donte shumë artin e...
Parashikimi i motit me të dhënat e temperaturave minimale dhe maksimale gjatë ditës së sotme 06 Shkurt 2018 Dita Ora Reshje Temp. Era 06.02.2018 02–06 0 mm 4° 2 m/s - Fllad i lehte nga lindje 06–12 0 mm 5° 2 m/s - Ere e lehte nga lindje-juglindje 12–18 0 mm 14° 2 m/s - Fllad i...
GAFORRJA Të dashur miq të shenjës së Gaforres planetet në favorin tuaj janë Urani, Merkuri dhe Saturni, ndërsa ai në kundërshitm është Marsi. Kjo ditë e Marte ju gjen të kthjellët, me intuitë, racional, të aftë të zgjidhni mënjehërë situatat...
Aktorja e madhe shqiptare, Tinka Kurti ka humbur djalin e saj Zef Kurtin. Zef kurti ishte 65 vjeç, dhe ka ndërruar jetë si pasojë e një infarkti në zemër. I ndjeri jetonte prej vitesh në Kanada. Lajmin e hidhur e konfirmon...
Fotografi Jordan Matter ka shpenzuar dy vjet për të fotografuar 300 balerinë nudo për librin e tij "Dancers After Dark." Të gjithë balerinët në serinë e fotove shfaqen me trupat e tyre të zhveshur, duke mahnitur me pozat të ndriçuara...
Ajo është padyshim një nga këngëtaret më të vlerësuara shqiptare dhe që prej disa kohësh ka tentuar karrierën në arenën ndërkombëtare. Elvana Gjata ka vendosur që ditëlindjen e saj ta festojë në një mënyrë të veçantë, duke mbajtur një koncert...
Anthony Ciccone, 61 vjeç, jetonte në rrugët e Michigan prej shtatë vitesh. Vëllai më i madh i këngëtares milionere, Madonna, duket se së paku këto Krishtlindje do i kalojë në një ambient të ngrohtë. Prej kohësh ai ka pasur probleme me...
Një rrjet i ri informativ 24-orësh do të nisë këtë vit në Shqipëri përmes një partneriteti ekskluziv më CNN Tiranë, Shqipëri, 5 Shkurt, 2018. Gener2, një ndër kompanitë lider në Shqipëri, njofton me krenari, hapjen e stacionit të parë informativ...

Duhet Lexuar

- SPONSOR -