Aktualitet Faqe 199

Aktualitet

Tetori Gjerman, aktivitete nga 30 shtatori deri në 16 nëntor në Tiranë. Ambasada gjermane do të organizojë në Shqipëri për më shumë se 1 muaji aktivitetet e Tetorit Gjerman. Ambasadarja Susanne Schutz tha se shkëmbimi i kulturave midis popujve ngre...
Aktorja më e paguar në botë është ylli i “Modern Family”, Sofia Vengara. Ajo mban stafetën për të tretën herë me radhë në listën e aktoreve më të paguara të televizionit, publikuar nga Forbes. Vengara ka fituar 41.5 milionë dollarë, 15...
Iskra Laurence, vijon të jetë jo vetëm një modele, por edhe një model për t’u ndjekur nga shumë femra. Ajo është një nga modelet që ka goditur industrinë e modës duke lënë të kuptohet që jo vetëm të jesh e...
Piramida e Tiranës do të kthehet në një qendër të madhe arti dhe teknologjie  që jo vetëm do të gjallërojë jetën artistike të kryeqytetit, por njëkohësisht do të nxisë dhe aktivimin e të rinjve në projekte të ndryshme. Kthimi i...
Xhesika Berberi dhe Adrola Dushi janë dy mike të mira të cilat janë një pjesë të madhe të kohës të pranishme në jetën e njëra tjetrës. Edhe sot në një lidhje LIVE në llogarinë në Instagram, dy vajzat bukuroshe u...
Brenda pak javëve, Bashkia e Tiranës do të fillojë në rrugët e kryeqytetit testimet për autobusët 100% elektrikë, fillimisht me një autobus Solaris Electric Urbino 12 metra, që është shpallur autobusi i vitit për 2017. Kryebashkiaku Erion Veliaj deklaroi se...
Ekspozita personale e piktorit Pashk Pervathi “Shqipëria Vend i Bukur”, hapet  në Muzeun Historik  Kombëtar ditën e hënë datë 2 Tetor ora 19:00. Tematika e veprave është “Bukuria Shqiptare” e ardhur në këndvështrimin dhe penelatën e piktorit Pashk Pervathi. Në ekspozitë hasim...
Ditën e djeshme nisën festimet për 10-vjetorin e televizionit informativ "Ora News", dhe në mbrëmje filloi festa. Fishekzjarre, transmetim live, të ftuar special dhe tortë... Qendrojmë tek torta. Ishte presidenti i "Ora News" ai i cili preu tortën, e sakaq...
Emina Cunmulaj njihet për thjeshtësinë e saj dhe bukurinë për të cilën vlerësohet nga tregu ndërkombëtar i modelingut. Në një dalje LIVE në Instagram, Emina u shfaq pa tualet, me flokë të çrregullta për të biseduar me fansat e saj...
Thuhet se çdo kush nga ne ka në botë të paktën një sozi. Dhe ja ku ju zbulojmë sot ngjashmërinë “binjake” të këngëtares shqiptare Enca Haxhia. Eshtë 23 vjeçjarja Hande Erçel, aktorja dhe modelja turke. Të dyja artistet kanë të...

Duhet Lexuar

- SPONSOR -