Aktualitet Faqe 2

Aktualitet

Ermal Meta është një nga shqiptarët që na ka bërë krenar në Itali dhe jo vetëm. Pas fitores në "Sanremo" fama e Ermalit u rrit akoma më shumë. Shpesh ai ka treguar për familjen e tij dhe jetën private...
Dukesha e Sussex, Meghan Markle e ka vendosur që të ngelet në historinë e Anglisë si një nga dukeshat që ka thyer më shumë rregullat dhe ka vendosur të tilla. Meghan është aktiviste për të drjetat e kafshëve dhe...
Për Philipp Plein luksi është një nga pjesët më të rëndësishme në jetën e tij. Krijuesi i kompanisë të modës publikon shpesh jetesën e tij luksoze. Pasuria e tij i kalon 180 milionë dollarë dhe kompania e tij është një nga...
Sipas meterologëve, fundjava parashikohet të jetë njësoj si dita e premte. Moti do të jetë pjesërisht i kthjellët, me vranësira të shpeshta. Kryesisht vranësirat do të përfshijnë zonat malore. Sipas Metoalb, temperaturat e ajrit do të vijojnë rritje graduale në...
Shqipëria renditet ndër vendet me normën më të lartë të vrasjeve krahasuar me vendet e Bashkimit Europian. Sipas të dhënave nga Eurostat, norma mesatare e vrasjeve për 100 mijë banorë është 0.6 në 2016-n, ndërsa në Shqipëri kjo normë...
Dashi  Jeni të paduruar. Veproni pa ndaluar që të mendoni nëse dukeni të dëshpëruar apo të ngjitur. I shkoni pas gjërave që doni,por fatkeqësisht disa njerëz nuk ndihen rehat me këtë. Demi  Afeksionoheni  shpejt, gjë që ta shpif në një botë të...
Gazetaria shqiptare sot humbi një nga gazetarët dhe publicistët më të njohur dhe profesionist, Fatos Baxhaku. Fatos Baxhaku ishte një nga pionieret e shtypit të pavarur që nga fillimi i viteve 90. Autori i njohur i reportazheve të shkruara...
Kohët e fundit Bebe Rexha është komentuar gjerësisht për kilet e saj dhe vetë ajo ka zgjedhur të reagojë duke treguar se asaj nuk i plas fare pasi është trupi i saj dhe bën çfarë të dojë. Dhe në...
Të jesh partnerja e Cristiano Ronaldo të jep shumë avantazhe në jetë, sidomos në biznes. Firma e njohur e veshjeve intime, Yamamay ka përzgjedhur modelen argjentinase për të reklamuar linjën e re. Georgina duket sikur fluturon në foton e publikuar...
Aurela Gace dhe Skerdi janë një nga çiftet më "cool" të showbiz-it dhe janë të dashuruar si në ditën e parë. Së fundmi, diva e muzikës shqiptare ka postuar një foto duke shtrenguar dorën e Skerdit dhe me një...
- SPONSOR -Smiley face

Duhet Lexuar