Aktualitet Faqe 2

Aktualitet

Gazeta Serbe Novosti raporton se Rusia js ka bërë me dije Zvicrës që të mos lejojë prezencën e ndonjë flamuri që ndërlidhet me shqiptarë. Ndërkohë shbërimet ruse të sigurisë janë të bindur se ka tifozë shqiptarë të cilët mund të...
Pas lançimit  të videoklipit Apeshit, vjen lajmi se Jay-Z do të jetë Drejtori i ri kreativ i Pumës për linjën e basketbollit. Rapperi  do të kujdeset për fushatat reklamuese dhe hartimin e produkteve të reja që do të zhvillohen...
Eva Longoria lind fëmijën e saj të parë. Është koha për t'i përgëzuar ata! Eva Longoria dhe Pepe Bastón tashmë kanë fëmijën e tyre të parë në krahët e tyre. Çifti ka mirëpritur një fëmijë të bukur të quajtur...
Dashi Duhet të marrësh më shumë vendime sot. Mos lejoni që të tjerët të kenë aq shumë kontroll mbi jetën tuaj. Kur në një marrëdhënie, për shembull, ju tentoni të dominoni partnerin tuaj, ju dukeni se nuk do të donit...
Ky ka qenë takimi i pritur i Mbretërve nga  Donald dhe Melania Trump në Shtëpinë e Bardhë. Felipe VI dhe Doña Letizia kanë vizituar Uashingtonin si fundin e festimeve të udhëtimit të tyre zyrtar në Shtetet e Bashkuara. Më në...
Këngëtarja e njohur Manjola Nallbani sot na ka ëmbëlsuar edhe më shumë me postimin e saj plot art dhe magji, shkruan mulliri.al.Përveçse një artiste tepër e dashur e publikut shqiptarë, Manjola është edhe shumë e lidhur me kuzhinën. Shpesh herë...
Vajzat e Peshores, mos u ofendoni kur të lexoni këtë! Le të bëhemi të drejtë. Peshore, ne e dimë se ju intereson shumë për atë që mendojnë të tjerët. Dhe sinqerisht, nuk mund të bëni gjë në të vërtetë,...
Më shumë se 70 për qind të aborteve u kryen vitin e kaluar nga gra me gjendje të rënduar ekonomike. Sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik, i cili ka analizuar abortet sipas statusit ekonomik të femrave është...
Shumica e aromave Guerlain bien në kategoritë e dashurisë. Guerlain është shtëpia  absolute e preferuar e parfumeve dhe normalisht ndodh që gjejmë  veten në frikë nga mjeshtëria e tyre edhe kur rezultatet nuk përputhen gjithmonë me kiminë tonë. Sidoqoftë, Nuit...
  Puthja është manifestimi i parë, më elementar i dashurisë, një akt intimiteti. Në antikitet besohej se puthja ishte një akt magjik,dy persona shkëmbenin shpirtin duke u pushtuar fizikisht e shpirtërisht Ja domethënia e puthjeve në ëndërr 1. Një ëndërr me një...

Duhet Lexuar

- SPONSOR -