Aktualitet Faqe 3

Aktualitet

Grupi legjendar i muzikës rock Metallica ka dhuruar 250 000 dollarë për një shoqatë që po ndërton në Bukuresht spitalin e parë onkologjik për fëmijët e Rumanisë. “Ky është një gjest për të cilin as nuk kishim guxuar të ëndërrojmë”, deklaroi...
Është plaçkitur bashkëshorti i J.Lo dhe vlera e gjërave të humbura kap një shifër tepër të lartë. Bashkëshorti i Jennifer Lopezit, Alex Rodriguez, është plaçkitur dhe vlera e gjërave të humbura shkon deri në gjysmë milionë dollarë. Këtë e...
Një video e shpërndarë në rrjetet sociale është kthyer virale dhe arsyeja është vërtetë prekëse. "Caught in Providence” është një Gjykatë të Rhod Iland të Amerikës ku qytetarët gjykohen më ndryshe se zakonisht për rastet që përfshijnë trafikun, parkimin si dhe vepra...
Më 16 gusht 1977, bota humbi një legjendë muzikore, Elvis Presleyn, i cili ndërroi jetë në moshën 42 vjeçare. Lindur në Tupelo të Mississippis më 8 janar 1935, Elvis filloi një karrierë si muzikant pasi u transferua në Memphis. Në...
Dje Joe Jonas ka festuar 30 vjetorin dhe ka marrë një surprizë vërtetë të bukur nga bashkëshortja e tij Sophie Turner. Aktorja e njohur u ngjit në skenë teksa këngëtari po performonte dhe surprizë. Sophie mbante në dorë një...
Çrregullimi bipolar është një sëmundje mendore serioze, e cila konsiston në luhatje të shpeshta të humorit dhe shumica e emocioneve të zakonshme bëhën të paparashikueshme dhe të shtuara. Njerëzit bipolar shumë shpejt shkojnë nga ektremi në ekstrem, pra nga...
Placido Domingo po përballet me akuza të ngacmimit seksual, por publiku amerikan e kishte dënuar edhe para se të fillonin hetimet ndaj legjenda së operës. AP ka publikuar deklarata e tetë këngëtarëve, valltareve dhe individë të tjerë që e akuzuan...
Një vajzë 30 vjeçe, Josefin Elin Sando, me kombësi suedeze, gjeti vdekjen këtë të enjte në Riva del Garda, provincë e Trento në Itali, pasi parashuta me të cilën u hodh nga lartësia nuk u hap.E reja kishte shkuar...
Në Meksikë, kryeqyteti i të cilës njeh herë pas here nivel të lartë ndotjeje, një pemë artificiale që absorbon ndotjen, në sajë të veprimit të mikroalgave të vendosura në brendësi, pastron ajrin. “Ky sistem thith ndotjen dhe funksionon menjëherë me...
Në një kohë plot ndarje dhe divorce më në fund na vjen një lajm i mirë nga ylli i pop-it Rihanna. Bukuroshja 31 vjeçare dhe miliarderi Hassan Jameel po e çojnë marrëdhënien e tyre në një stad tjetër. Së...
- SPONSOR -Smiley face

Duhet Lexuar