Aktualitet Faqe 3

Aktualitet

Miley Cyrus dhe Liam Hemsworth  janë një nga çiftet më të pëlqyer të showbizit. Ata kanëmë shumë se një vit të fejuar por a e dini që këngëtarja nuk i thërret atij si i fejuari i saj? Lidhja e tyre është...
Megjithëse fillimisht pritej që gjenerata e re e Juke-s të vijë për blerësit në vjeshtën e këtij viti, premiera e kësaj makine ka më shumë gjasa të ndodhë vetëm në mes të vitit të ardhshëm,2019. Kur Nissan Juke u shfaq...
Michael Cohen,ish-avokat shumëvjeçar i presidentit amerikan, Donald Trump, u dënua me tre vjet burg, të mërkurën, pasi u deklarua fajtor për mashtrime me tarifa dhe pagesa të financimit të fushatës. Krimet të cilat Cohen ka pranuar përfshijnë: gënjeshtrën në...
Viktor Zhusti dhe Ana Gojla, aktore, producente, këngëtare në Kanada do të jenë prezantuesit e Festivalit të 57-të në RTSh. Dyshja e zgjedhur u prezantua përmes një konference për shtyp, që u mbajt nga Drejtuesit e këtij edicioni në...
Festat e fundvitit erdhën kudo dhe sigurisht dekorimet nuk do mungonin edhe tek Pallatin Mbretëror "Buckingham Palace". https://www.instagram.com/p/BrFGxgVhK3g/?utm_source=ig_embed&ig_mid=W92v6wABAAFAJuMoppKdsay5Bzju   Familja mbretërore zgjodhi që të bëjë një dekor të veçantë këtë vit. Ata kishin zgjedhur pemë gjigande dhe dekorime tepër të mëdha. Por...
Ky vit ishte një vit suksesi për shumë filma të cilët korrën fitime të jashtëzakonshme. Pati filma që na mahnitën me rregjinë dhe aktorët e talentuar por pati dhe nga ata filma që na zhgënjyen. Por le të shikojmë...
Gazetari saudit i vrarë mizorisht Jamal Khashoggi ndodhet në mesin e një grupi gazetarësh të cilët u zgjodhën të martën nga revista “Time" për titullin "Njeriu i Vitit". Gazeta ia ofron titullin një njeriu ose një grupi njerëzish të cilët...
Euro ka vijuar rënien edhe gjatë ditës së sotme duke prekur një tjetër nivel rekord të ulët. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë një euro është këmbyer sot në nivelin e 123.7 lekëve, rreth 0.08 pikë më pak...
Meghan ! Meghan ! Meghan ! Dukesha e Sussex është shpallur si personi më i kërkuar në Google. Ajo kryeson listën e personave më të kërkuar dhe në fakt për këtë nuk kemi asnjë dyshim pasi ngjarjet e ndryshme...
Vetem pak ditë më parë ajo na prezantoi të gjithëve me të dashurin e saj të ri. Por direkt pas prezantimit me të dashurin e saj, mediat nxorrën informacion se ai ka qënë i dënuar për përdhunim. Dhe çfarë...

Duhet Lexuar

- SPONSOR -