Aktualitet Faqe 358

Aktualitet

Që Erion Veliaj ose i vetëshpalluri Lali Eri e ka me shumë qejf që të dalë në media, këtë tashmë e di i madh dhe i vogël në Tiranë dhe jo vetëm. Po nuk është aq transparent sa duket...
Të jesh një qytetar ligjzbatues nuk është gjithmonë e lehtë, veçanërisht kur ndonjë ligj nuk ju përshtatet. Më poshtë kemi listuar 10 nga ligjet më të çuditshme në botë, madje mund të themi se disa prej tyre janë vërtet...
Revista e njohur “Der Spiegel” i ka kushtuar një artikull tepër të veçantë disa prej fshatrave të Devollit. Ka qenë foto-reporterja Nele Gülck e cila ka shkrepur disa pamje me të vërtetë mbresëlënëse nga vendi jonë duke ndarë eksperiencën...
Të gjitha punët e njeriut do të zëvendësohen nga robotët në të ardhmen, por udhëheqësit, elektricistët dhe infermierët do të qëndrojnë më gjatë në punësim, sipas një eksperti të inteligjencës artificiale. Autori i SHBA-së, Martin Ford, i cili ka shkruar...
Mungojnë vetëm 4 ditë nga Festivali i 56-të i Këngës në RTSH i cili këtë vit është në drejtimin e Adi Krastës. Festivali do të zgjasë tre ditë duke filluar nga data 21 dhjetor dhe deri më datë 23. Surpriza...
Arkeologët në Egjipt kanë zbuluar varrezat e lashta dhe të paprekura të katër fëmijëve, të gjitha që mendonin se ishin nën moshën 10 vjeçare. Varrezat  e fëmijëve u gjetën gjatë gërmimeve në Gebel el-Silsila, e cila dikur ishte një vend...
Ajo është një prej aktoreve që ka qenë pjesë qysh në krijimin e teatrit "Migjeni" të Shkodrës, gjithashtu ka interpretuar në filmin e parë shqiptar me metrazh të gjatë, "Tana", rolin kryesor, atë të Tanës. Është fjala për aktoren...
AKREPI Puna/Paraja: Shenja juaj është ndër më të fortat dhe duket se këtë muaj do të jeni fitimtarë. 2017-a me siguri ju ka sjellë mundësi të shumta. Është e rëndësishme të konkretizoni projektet tuaja. Ndryshimet e ndodhura së fundmi kanë...
Fundet me bel lartë janë me të vërtetë shumë elegnatë dhe ndryshojnë proporcionet e siluetës tuaj duke i dhuruar efektin e ndonjë centimetri më shumë atyre që kanë nevojë. Atëherë hapni dollapin tuaj dhe këkroni fundet me bel lartë...
Akuza të reja në drejtim të producenit të Hollywood, Harvey Weinstein Listës së yjeve të Hollywood që kanë akuzuar Weinstein i shtohet edhe Salma Hayek, e cila e quan Harvey Weinstein një ‘monstër’ i tërbuar. Kështu ka shkruar aktorja meksikane...

Duhet Lexuar

- SPONSOR -