Aktualitet Faqe 358

Aktualitet

TV ORA NEWS feston sot 10 vjetorin e saj me një festë  që bashkon mbi një mijë të ftuar. Në këtë mbrëmjë gala e organizuar në ambientet e brendshme të televizionit kanë marrë pjesë shumë personalitete të njohura si Presidenti...
Udhëheqësi i një fshati bë Indonezi, lamet Widodo, ka marrë vendimin që fshatin e tij ta kthejë në një atraksion turistik, duke e lyer atë me ngjyra të ylberta. Nga fshat i zakonshëm, Kampung Pelangi, u kthye në një atraksion...
Saint Laurent e pushtoi Parisin me koleksionin e tij “Pranverë-Verë 2018”, prezantuar në një pasarelë të hapur përpara kullës “Eiffel”. Eleganca dhe shkëlqimi ishte kryefjala e shfaqjes së mbajtur nën dritat pulsuese të monumentit ikonë. Modelet mbanin veshur kominoshe me...
Mesa duket medusa këtë vit është zvogëluar, por e vini re që tendencat e reja të Versaces i kanë shtuar ato më shumë. Duket sikur është rikthyer në tendencat e viteve 2007- 2008 ku ngjyra e aksesorëve të medusës...
Bukuroshe dhe e talentuar, Beatriks Ramosaj mbetet gjithmonë e preferuara e publikut që pret me kureshtje detajet nga jeta e saj private. Në foton e fundit Beatriks ose Trixa si e thërret publiku është duke drekuar shëndetshëm në një nga...
Kremona është qytet italian i cili është i njohur në të gjithë botën si qyteti i violinave. Historia e violinës në këtë qytet fillon qysh në shekullin XVI-të. Stradivari, Amati dhe Guarneri janë njerëzit që e shpikën violinën dhe u...
Associated Press deklaroi se libri i Hillary Clinton “Çfarë ndodhi – historia e zgjedhjeve” ka shitur plot 300,000 koje në platfromat e ndryshme të shitjes gjatë një jave, nga dita e daljes në shitje në Shtetet e Bashkuara të...
Botuesi i “Harry Potter”- , ka njoftuar se dy romane të reja do të bëjnë debutimin e tyre në ekspozitën e Harry Potter në Bibliotekën Britanike, në muajin tetor. Libri i parë është “A History of Magic” që do të...
Gjigandi i internetit Google është tashmë zyrtarisht “i rritur”. Google feston ditëlindjen e saj të 19-të duke e treguar me një vizatim të animuar për shfletuesit e webit në të gjithë botën. Kompania e themeluar nga Larry Page dhe Sergey Brin në...
Përbërësit Një filxhan kafeje të vogël me kos Një lugë e vogël vaj ulliri Një karrotë e grirë Mbasi të përgatisni përzierien lereni për 5 miuta te shpërbëhet. Pastoni fytyren tuaj në mënyrë që poret e lekurës te jenë të...

Duhet Lexuar

- SPONSOR -