Aktualitet Faqe 484

Aktualitet

Përdoruesit e Twitter kritikuan administratorin e Agjencisë për Menaxhimin e Emergjencave Federale (FEMA) Brock gjatë një pronencimi e quajti të gjithë këtë situatë përpjekje për lehtësimin e fatkeqësive në Porto Riko pasi Uragani Maria shkatërroi gjithçka dhe po quhet...
Vitamina C është një kompleks natyror kundër plakjes dhe luleshtrydhet janë tërësisht e njëjta gjë! Ushqimi i tyre ndihmon, por ju mund të dyfishoni efektin duke provuar këtë maskë luleshtrydhe, për të ndihmuar në luftimin e radikaleve të lira, të...
Catherine Zeta-Jones urren faktin që ajo dhe Michael Douglas kanë ditëlindjen në të njëjtën ditë. Fituesja e çmimit Oscar ka thënë se ajo dëshiron ditën e saj për të festuar. Në një intervistë të dhënë së fundmi për revistën “Extra”,...
Dua Lipa po shijon sukseset e projektit të saj më të fundit muzikor “New Rules”, të cilat janë të shumta. Ndërkohë që po përgatitet për turneun e saj britanik, biletat e të cilit thuajse janë shitur të gjitha, Dua...
Statuja e parë e Skëndërbeut në Shtetet e Bashkuara, në kodrat Rochester në Miçigan është kjo fotoja që Ambasada amerikane në Shqipëri ka publikuar në rrjetin e saj në Facebook. Statuja qëndron pranë kishës katolike shqiptare të Shën Palit, e...
Stilistja e njohur shqiptare, por edhe e vetmja që njihet për stilin e saj tepër të veçantë e kreative sjell në galerinë e saj të fundit disa fustane, të cilat i sugjeron për evente te ndryshme. I fundit që ka...
Për Mulliri.al prima balerina  e TKOB Ledia Sulaj, na bëri të ditur se "MONGER" balet me një akt zgjati përreth 60 minuta dhe u mbajt më datën 1 tetor në Fier, në Teatrin Bylis. “Trupa e përzgjedhur e kërcimit të...
Lind Islami- Robert Pattinson Kësaj radhe ngjashmëria na vjen nga këngëtari dhe konkurrenti i “The Voice of Albania” Lind Islami dhe aktori i famshëm i sagës “Twilight” Robert Pattinson. Modeli i shkujdesur i flokëve, ngjyra e syve dhe buzëqeshja janë...
Përbërësit: * 1 kg peshk * 2 filxhanë kafeje vaj * 3-4 kokrra qepë * 1 filxhan kafeje uthull * 3-4 kokrra domate ose * 1 lugë gjelle salcë * 3 patate * kripë e piper * 1 lugë kafeje miell * 1 tufë majdanoz * 1 gjethe dafinë Përgatitja: Pastrohet peshku...
  Publicistja dhe shkrimtarja Flutura Açka I ka bërë një thirrje publike Ministres së Kulturës dhe Kryeministrit të vendit për ta sjellë Robert Elsie të prehet në Shqipëri me gjithë nderimet që meriton. Açka thotë se Elsie ka lënë amanet...

Duhet Lexuar

- SPONSOR -