Aktualitet Faqe 484

Aktualitet

Bjordi Mezini, djali me të cilin Adela Xhamani u dashurua në “Big Brother” nuk ka mundur most ë shkruajë për një dashuri të bukur, që ndodhi live. Ai ka postuar vetëm 5 minuta më parë një stats të gjatë,...
Aroma e sqetullave shpesh herë është shumë shqetësuese për të gjithë individët. Ashtu si tek zorrët, një grup i ndryshëm bakteresh “jeton” nën sqetull tuaja dhe deodoranti që përdorni mund të ndryshojë më shumë se sa thjesht aromën, ndaj duhet...
Në familjen e opinionistit Olti Curri po mbahet zi. Ditën e sotme, është ndarë nga jeta babai i Oltit. Nuk dihen shkaqet, por ka qenë vetë Olti i cili përmes një statusi në faqen e tij në Facebook i...
Edhe Bledian Koka, drejtor i informacionit në “Fax News” ka shkruar një status për ndarjen nga jeta të Adelës, koleges së tij. ai ka reaguar 12 orë pas vdekjes së saj dhe ka një shpjegim për këtë. “Adela mos bëj...
Sapo shkel në ShBA, këshilla e parë, që dëgjon nga të gjithë shqiptarët është mos u merr me shqiptarët... Shtroj pyetjen: Çfarë ndryshimi ka këtu Komuniteti Shqiptar, nga komunitetet e tjera? Për mendimin tim ka shumë ndryshim, pasi shqiptarët...
Ka qenë miku i saj dhe bashkëpunëtori në punë, Eraldo Rexho, i cili ka shpërndarë njoftimin se homazhet për gazetaren Adela Xhamani, do të mbahen nesër në Kavajë. “Sot e kam të pamundur të shkruaj për ty Adela... Por meqë...
Ka reaguar pas disa orësh stafi i revistës “WHO”, ku Adela Xhamani ishte kryeredaktore. “Për të respektuar atë që i qëndroi mbi krye çdo lajmi, Adelën tonë të mirë, Revista Who nuk do të publikojë asnjë lajm, deri në...
“56-vjeçari pritet të jetë pjesë e një jurie për një rast civil ose penal”. Këtë herë i takoi Barack Obamës të marrë në duar fletën që i kërkon paraqitjen në kontenë Cook të Illinoisit, javën e ardhshme, dhe ish-shefi...
A jeni të aftë të menaxhoni emocionet tuaja dhe të fitoni 100 milionë? Shfaqja e jashtëzakonshme vjen drejtpërdrejt në ekranin e Top Channel prej kësaj të diele, në orën 17:40, shkruan Top Channel. Mes jush dhe 100 milionëshit qëndrojnë vetëm...
Të shumta kanë qenë ngushëllimet lidhur me ndarjen nga jeta të gazetares, Adelajda Xhamani. Po aq sa edhe mosbesimet: “Si është e mundur?” Pritet edhe nga burime zyrtare shkaku i vdekjes. Të njohur e të panjohur, kanë shprehur ngushëllimet për...
- SPONSOR -Smiley face

Duhet Lexuar