Aktualitet Faqe 547

Aktualitet

Bibliografia shkencore e akademik Kristo Frashërit do të jetë në varinatin online më pranë përdoruesve, studiuesve e studenteve shqiptarë e të huaj. Varjantin elektronik i kësaj bibliografie u njoftua nga Akademia e Shkencave gjatë një konference shkencore. Biblioteka shkencore e këtij...
Premiera e “Peshkatarët e Perlave” krijoi një përrallë me gjuhen artistike. Kostumografia, koreografia dhe skenografia qëndruan në nivelin më të lartë artistic. Magjia e artit skaliti mesazhet e fuqishme në mendjen e çdo të pranishmi në sallë që I shkëlqenin...
Shpesh here  dëgjojmë për përfitimet shëndetësore nga konsumimi i çajit, kafesë, çokollatës, verës së kuqe. Cfar mëndoni nësë dëgjoni se birra eshtë shkaktar I te jeturt me gjatë? Birra mund t'ju ndihmojë të jetoni më gjatë. Vitin e kaluar, një...
Në fakt, keni shpenzuar biletë avioni për të udhëtuar diku, por ndoshta nuk keni përdorur disa gjëra, pasi nuk e keni ditur. Ne ju listojmë pesë mundësitë që ju ofrohen në aeroplan, pa paguar asgjë shtesë. 1.Kujdestaria pa pagesë e...
Edhe pse nënë e re, Sara Hoxha është në formën trupore më të përkryer të saj. Nëna e London Noor, ka postuar një foto në insta story, me një tëndafil në dorë. Kush ia ka dhuruar trëndafilin? Mos vallë,...
Rihanna si gjithmonë ka marrë gjithë vëmendjen gjatë mbrëmjes së bamirësisë në New York, me fustanin e saj të zi dhe me diamantët e shumtë që kishte vënë në qafë, apo edhe në gishta të dorës. Këngëtarja nga Barbadosi kishte...
Përveçse një dasmë me shpenzime marramendëse, nuk ka harruar që të demostrohen edhe pjesë koreografike nga vallet tona shqiptare. Kjo e bën edhe më të veçantë një biznesmen, i lidhur fort pas artit. Në fotot e siguruara nga mulliri.al, shihet...
Rita Ora, një fytyrë e veçantë dhe shumë e dashur për publikun, ka edhe sozinë e saj, të paktën kështu e vlerëson publiku në të shumtën e rasteve. Është modelja e njohur Jasmine Sarders e cila është përfolur shumë edhe...
Ekziston një shqetësim në rritje në mesin e përdoruesve të rrjeteve globale rreth lajmeve të rreme në internet, sipas një sondazhi të BBC World Service. Në anketën e 18 vendeve, 79% e të anketuarve thanë se ishin të shqetësuar për...
“Despacito” është një ndër këngët hit të këtij viti, duke vendosur rekorde të njëpasnjëshme. Një prej këngëtarëve të saj, Luis Fonsi është bërë i njohur tashmë në të gjithë botën, duke krijuar miliona fansa, si dhe është shumë i...
- SPONSOR -Smiley face

Duhet Lexuar