Sot në Sallën e Madhe të Universitetit të Arteve u zhvillua provimi i kurisit të I-parë në programin e studimit të koreografisë. Në fakt provimet në Universitetin e Arteve kanë kohë që kthehen në shfaqe të vërteta, njëra prej...
Dr.Riselda Sejdija sot ka zbuluar ftesat e projektit të saj më të fundit, “Rewind”. Baleti  me një akt “Rewind” do të shfaqet me datë 4 Korrik në sallën e madhe të Universitetit të Arteve, Tiranë. Koreografja dhe pedagogia e Universitetit...
Aktoria e njohur e Portokallisë , Delinda Zhupa përveç punës dhe aktiviteteve të shumta që është aktive, së fundmi ajo është edhe pjesë e baletit kontemporan-jazz  “Rewind”. Një produksion me koreografi  nga  pedagogia e Universitetit të Arteve dr.Riselda Sejdija, baleti...
Pak janë të aftë në të krijojnë ngjyrosjet spo pikturat në sy  si Tal Peleg. Gjatë disa viteve të fundit, ajo ka transformuar vazhdimisht qepallat e saj në vepra të pabesueshme të artit të vogël. Duke përdorur lëkurën e...
"Sa herë që shihni një person të suksesshëm, shihni vetëm lavditë publike, kurrë sakrificat private për t'i arritur ato." Çfarë mund të bëjmë për t'u bërë më i suksesshëm? Si mund të shkëlqejmë në të gjitha fushat e jetës, qoftë...
Dashuruesit e Make-up -it në  mbarë botën kanë marrë përsipër Instagram-in duke ndarë disa dizenjime me të vërtetë OUT-OF-THIS-WORLD duke përdorur #lipart ( art në buzë). Trendi ka qenë i fuqishëm që nga viti i kaluar me futjen e buzëve...
Një pikturë e hershme e Vincent Van Gogh është ëshitur në ankand në Paris për 7 milionë euro. Piktura u ble nga një koleksionist amerikan dhe është e para pikturë e Van Gogh që del në ankand në Francë për...

Beyonce apo Rihanna?

Kjo është arsyeja pse ajo është mbretëreshë mbretërore! Beyonce ka qenë në tregun muzikor më gjatë se Rihanna, kështu që nga eksperienca e mençur, Beyonce është më mirë se Rihanna. Përveç kësaj, kur shohim se kush ka më shumë...
  E pamë  atë të ulur në rreshtin e parë në shfaqjen “Richard Quinn talent” fitues i çmimit të Elizabeth II  gjatë London Fashion Week. Dhe sot Mbretëresha Elizabeth II bëri një "hap" të ri në botën bashkëkohore të modës,...
Miq të dashur festat e 7-8 Marsit kanë nevojë për dhurata speciale. Mulliri.al ka një ide për t’ju shpëtuar nga mendimet e shumta që mund të keni në lidhje me dhuratat tuaja. Ku ka më bukur se një dhuratë...

Duhet Lexuar

- SPONSOR -