It's ART time!

It's ART time!

Lady Gaga u pagua për Steve Jobs dhe u paraqit në skenën Giant Rainbow në Apple Park , dje më 17 Maj, transmeton mulliri.al. Ngjarja, e cila shënoi hapjen zyrtare të “Apple Park”, ku solli Gagën si një ylber. Ajo...
Në fakt të jemi të sinqertë të gjithë ne prisnim të shihnim një nga ato promovimet si nëpër ëndrra, me lule natyrale , me pjata ngjyrë floriri, tullumbace , vipa rreth e rrotull, fotografë, kameramanë dhe dr.Riselda Sejdiun të...
Pedagogia e Universitetit të Arteve dr.Riselda Sejdiu së shpejti  do të sjell në treg librin e saj të tetë kushtuar Yog-ës me titull, “Yogaland”. Autoria e shtatë librave të saj shkencor kushtuar teknikave të kërcimit edhe kësaj rradhe dr.Riselda Sejdiu...
Koreografja , autoria dhe pedagogia e Universitetit të Arteve dr.Riselda Sejdiu, sot na prezantojë me detajin më të bukur. Ajo tashmë , është duke sjellë për tregun shqiptar librin e saj të ri kushtuar Yogës. Libri “Yogaland” ndryshe nga...
https://www.instagram.com/p/BvHrqo1AaNY/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=qmmhqswb7vmy Jennifer Lopez është paditur për shkak të idesë për shfaqjen “World of Dance”. Alvin Gray-El ka ngritur padi kundër Jenniferit dhe koreografit Debbie Allen, duke pretenduar që shfaqja kompetitive e vallëzimit, e cila ka filluar në vitin 2017 dhe...
Koreografi të së dashurës balerinë të këngëtarit legjendar, Mick Jagger, trupa teatrore në Rusi ka dhënë premierën e baletit me muzikë e lëvizje të grupit “Rolling Stones”. Baleti tetëminutësh i titulluar “Porte Rouge” (Dera e kuqe), u frymëzua nga lëvizjet...
Ikona e modës Karl Lagerfeld u nda nga jeta pak javë më parë. Trashëgimtarja e vetme e pasurisë marramendëse ishte pikërisht macja e tij Choupette. Choupette ka lajmëruar nismën e saj të radhës: lancimin e një koleksioni “RIP Daddy”, në...
Pa dyshim që mbetet aktoria që e duan dhe e çmojnë të gjithë për talentin e saj...Ajo është një ndër aktoret më të njohura të spektaklit "Portokalli", e famshme për rolet e saj si drejtoresha e tatimeve, bashkëshortja tek...
Këngëtarit shqiptar Briken Lito, i njohur si Gena i është ndaluar hyrja në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sipas informatave dhe dokumenteve , rezulton  se Gena nuk ka paguar tatimet për koncertet e shumëta që ka mbajtur në Shtetet e...
Këngëtarja e muzikës së lehtë shqiptare, Eranda Libohova ishte së fundmi e ftuar tek e “Wake Up“ në  Top Channel aty ku foli rreth karrierës së saj muzikore, duke mos lënë anash edhe festivalet. Ajo e ka komentuar edhe Festivalin...

Duhet Lexuar

- SPONSOR -