It's ART time!

It's ART time!

Filmi “Streha mes reve” pas pjesëmarrjes në “Munich Film Fest” do të shfaqet nga 20 shtatori në 40 kinema në të gjithë Gjermaninë. Filmi “Streha me mes reve” me skenar dhe regji nga Robert Budina pak kohë më parë...
Sopranoja Ermonela Jaho me operën “Ana Bolena” po vijon me suksesin e saj në skena të huaja. Sopranoja Ermonela Jaho interpreton rolin kryesor në operën e Donizzetit “Anna Bolena” në premierën e këtij produksioni të ri, që hapi siparin...
https://www.instagram.com/p/B0EEtO4Allh/?igshid=1gvsgvew5yvnd Ditë më parë u mbajt  15 vjetori i “Digitalb”, me një koncert madhështor në sheshin e Tiranës. Artistët e njohur  të muzikës shqiptare dhuruan një spektakël të vërtet ku argëtuan njerëz pafund... Pjesë e kësaj feste ishit edhe reperja e njohur,...
Vesa Luma është pikërisht ajo këngëtare e cila është pika e dobët e publikut.Vesa di si ta bëjë publikun shqiptar për vete... Ajo është mjaft aktive dhe e angazhuar në muzikë, ndërsa këtë vit është kthyer pas një kohe të...
Këngëtarja Dua Lipa e ka konfimruar pjesëmarrjen në ‘Sunny Hill’. Festivali më i madh ndërkombëtar i muzikës, Sunny Hill Festival këtë vit do të mbahet më 2, 3 dhe 4 gusht. Në mesin e shumë emrave të njohur botëror do të jetë e pranishme...
Denzel Washington është aktor i famshëm amerikan, produçent dhe drejtor filmi. Gjatë karrierës së tij ka fituar mjaft çmime, duke përfshirë tri çmime Golden Globe, dy çmime Academy Awards. Washington për intrepretimet e tij ka fituar Golbin e Artë dhe çmimin e...
https://www.instagram.com/p/BzwBUuDFMGr/?igshid=1ey9se7snqc8e Ajo është padyshim një nga këngëtaret që di si ta bëj publikun për vete... Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, ditë më parë ka mbajtur një koncert në Maltë, ku është përcjellë nga fansa të shumtë.Një prej çasteve...
Rita Ora dje kishte performuar në festivalin “Montreux Jazz”. Rita Ora po kalon në një periudhë të ngjeshur me koncerte, pas ‘AlbaFestival’ këngëtarja performoi në Zvicër edhe një herë. ‘Montreux Jazz’ është festivali i fundit në të cilin këngëtarja nga Prishtina...
https://www.instagram.com/p/BzonhyUh6Sb/?igshid=fy8eqb0flmum Javën e kaluar Madonna befasoi kur u ngjit në pozitën e parë me albumin e saj të 9-të, duke mposhtur legjendën e rokut Bruce Springsteen në krye të “Billboard 200”.Ajo ka hyrë disa herë në histori, por tani, vetëm...
Ka qenë një periudhë e vështirë dhe tepër e ngarkuar për studentët e Universitetit të Arteve sezoni i provimeve. Një sezon i ngarkuar fizikisht edhe emocionalisht nuk i ka ndalur kurrë studentët për të realizuar detyrat e tyre në...

Duhet Lexuar

- SPONSOR -