Sultjashi është një nga ushqimet karakteristike që haen në ditë feste si kjo e sotmja. Disa e njohin si sultjash ndërsa të tjerë si oriz me qumësht. Kjo ëmbëlsirë është e lehtë dhe shumë e shijshme. Por si ta...
Dimri iku dhe tani duhet të mendojmë për pranverën se cilat do jenë trendet që duhet të ndjekim dhe si të veshim gjërat që janë në modë  . Stilistët e ndryshëm shprehen se këtë vit në modë  do jenë...
Quhen "fustanet e çajit" dhe këtë vit do bëjnë namin ! Mund t'ju duken old fashion por janë vërtetë të veçantë dhe shkojnë në çdo trup. Janë shumë lehtë të kombinueshëm, të lehtë, të rehatshëm  dhe mund ti vishni...
A ju pëlqen kafja e hidhur? A e dini se çfarë do të thotë kjo? Studimi ka treguar se tendenca e zgjedhjes së pijeve të hidhura mund të tregojë për çrregullime të personalitetit siç janë narcizmi, sadizmi dhe apati. Hulumtimi...
Rrezet e diellit vërshojnë nëpër ndërtesa dhe dritare, duke ndriçuar ditën dhe duke vënë një buzëqeshje të ngrohtë në fytyrën tonë. Pra, kjo është  mënyra më e   mirë për të treguar vlerësimin tonë ndaj vetes . “Ashtanga Yoga...
Veç cilësive të pamohueshme ushqyese të shëndetshme që ka limoni, duket se ai fsheh edhe cilësi të tjera ndihmuese për përdorim të përditshëm dhe shumë efikas në familjet tona. Limonat janë dezinfektues natyral , njollë-heqës dhe të mrekullueshëm për lustrime...
Regjisori neozelandez Andrew Dominik po përgatitet për një rikthim të madh, me filmin biografik “Blonde”, me Ana De Armas në rolin e biondes legjendare Marilyn Monroe. “Collider” shkroi se “Blonde” do të tregojë historinë e aktores Norma Jean Mortenson dhe...
Nutella është një nga ushqimet shumë të preferuara nga fëmijët kryesisht por siç është thënë shpesh ky produkt është i pashëndetshëm. Një kavanoz me Nutella përmban : kakao, vaj palme, lajthi, sheqer dhe pluhur qumështi të skremuar. Në reklama shpesh e dëgjomë që...
Pantallonat e gjata kanë qënë gjithmonë në modë por këtë vit janë rikthyer fuqishëm dhe po i shohim kudo. Pantallonat e tilla kanë edhe një të mirë, ju tregojnë shumë të gjata dhe e fshehin peshën tuaj, edhe nëse...
Pranvera po vjen dalëngadalë dhe bashkë me të vijnë edhe pikpyetjet se çfarë të veshim, çfarë është në modë dhe si ti veshim. Sfiladat e modës na treguan trendet e pranverës por shpesh herë ato janë të shtrenjta dhe jo...

Duhet Lexuar

- SPONSOR -