Lifestyle Kujdesi për veten

Kujdesi për veten

A ju pëlqen kafja e hidhur? A e dini se çfarë do të thotë kjo? Studimi ka treguar se tendenca e zgjedhjes së pijeve të hidhura mund të tregojë për çrregullime të personalitetit siç janë narcizmi, sadizmi dhe apati. Hulumtimi...
Rrezet e diellit vërshojnë nëpër ndërtesa dhe dritare, duke ndriçuar ditën dhe duke vënë një buzëqeshje të ngrohtë në fytyrën tonë. Pra, kjo është  mënyra më e   mirë për të treguar vlerësimin tonë ndaj vetes . “Ashtanga Yoga...
Veç cilësive të pamohueshme ushqyese të shëndetshme që ka limoni, duket se ai fsheh edhe cilësi të tjera ndihmuese për përdorim të përditshëm dhe shumë efikas në familjet tona. Limonat janë dezinfektues natyral , njollë-heqës dhe të mrekullueshëm për lustrime...
Njerëzit e mençur nuk flasin asnjëherë për veten e tyre se sa të mençur janë apo sa pishyet kanë, ky është pikërisht është detaji që ato i bën të duken misteriozë. Njerëzit e mençur nuk peshojnë të ardhurat dhe...
Ja disa këshilla themelore, të cilat mund t’i përfshini në rutinën tuaj për t’u ndjerë me më shumë energji...  Hani mëngjes të mirë - një mëngjes i pasur me proteina dhe me yndyra është pikërisht ajo që trupi juaj ka nevojë...
Është e zakonshme të ndiheni të pasigurt rreth fillimit të terapisë. Njerëzit shpesh kanë shqetësime se çfarë do të jetë procesi, disa prej të cilave janë të lidhura me mite shoqërore. Më poshtë është një përpjekje për të sqaruar...
Buzët e plasaritura janë tepër të bezdisshme dhe shpesh herë na japin edhe dhimbje. Shkaktarët për buzët e plasaritura janë mungesa e vitaminës B, infeksionet e ndryshme, dehidratimi etj. Por si t'i kurojmë ato? Përbërësit më poshtë ju tregojnë...
Shpesh herë shohim që na bien qerpikët ose një rrallim të tyre, dhe nuk u kushtojmë vëmëndje pasi mendojme se është diçka normale por kjo gjë mund të paralajmërojë probleme shëndetësore. Arsyet më poshtë tregojnë se diçka nuk shkon mirë...
Nëse dëshironi që mushkëritë tuaja të jenë të shëndetshme, atëherë lënia e duhanit është gjëja më e mirë, por ajo që gjendet në pjatën tuaj është po aq e rëndësishme, sepse ushqimet e caktuara mund të përmirësojnë shëndetin e...
Kur flasim për tartarin, i referohemi depozitave të kalciumit dhe fosfatit, të cilat shkaktojnë forcimin e pllakave. Kjo, nëse nuk eliminohet, mund të shkaktojë formimin e baktereve, duke çuar në inflamacion të mundshëm. Metoda e dhëmbëve:               Ajo që kemi nevojë...

Duhet Lexuar

- SPONSOR -