Pasi shtrydhni lëngun e portokallit, ç'bëni me lëkurat? Kur të mësoni vetitë e shumta të tyre nuk do t’i hidhni më. Me to mund të përgatitet një çaj i fuqishëm, veçanërisht për ata që kanë migrenë, ose kolesterol të...
Ato janë vërtetë tinguj shërues , mënyra sesi ato instalohen  në mendje kjo praktikë është për ta dëshiruar. Shkenca vërteton se shërimi i tingullit bazohet në rezonancën, e cila është kur materia ndikohet nga dridhjet e jashtme. . . aka valëzon....
Telefonat me sistemin Android janë pajisjet më të njohura në të gjithë botën. Por nëse jeni përdorues i këtij lloj celulari do t’ju duhet të rishikoni të gjitha aplikacionet që keni instaluar. Sipas studiuesve të VPN Pro, ekzistojnë 24...
Sipas Hermann Rorschach, krijuesi i një testi të famshëm me bojra uji, gjërat që njeriu i sheh në foto përcaktojnë karakterin dhe personaliteti e tij. Fotografitë abstrakte mund të tregojnë gjërat që ndodhin në mendjen e njerëzve, si dhe...
Nëse ju dhe fëmija juaj keni patur ndonjëherë një virus në stomak duhet të keni dëgjuar patjetër për dietën BRAT. Dieta BRAT përmban banane, oriz, mollë dhe tost të cilat janë cilësuar si ushqime të lehta për stomakun dhe...
Nëse jetoni në një zonë me rrezik sizmik, ka gjasa që një ditë të zhvilloni Sizmofobinë, frikën ekstreme, shpesh irracionale (ose jo) nga tërmetet. Por mos u shqetësoni (në kuptimin se po vuani nga ndonjë çrregullim), sepse ne të...
Shën Valentini festohet çdo vit me datën 14 shkurt. Është dita kur njerëzit ia shfaqin dashurinë një personi tjetër përmes dhuratave të ndryshme, duke përfshirë dërgimin e kartolinave, luleve apo çokollatave. Por, kush ka qenë Shën Valentini? Kjo ditë...
Episodet e ankthit dhe çrregullimet që lidhen me të nuk duhen nënvlerësuar, veçanërisht nëse zgjasin në kohë dhe kushtëzojnë mirëqenien dhe shprehjen e plotë të potencialit të dikujt. Sidoqoftë, gjetja e trajtimit të duhur për vetën mund të kërkojë kohë dhe...
Doni të dini të vërtetën për sheqerin? Epo, e vërteta është që trupi i njeriut nuk është “i aftë” të përballojë ato sasi aq të mëdha që ne i japim çdo ditë. Pa e kuptuar dhe pa informacionin e...
Lëkura është organi më i madh në trupin e njeriut, e cila mbështjell plotësisht  dhe mbron atë nga veprimi i rrezeve të diellit dhe ndotësve të tjerë të ambientit. Por, ndërkohë që lëkura mbron pjesën tjetër të trupit rrezikon...
- SPONSOR -Smiley face

Smiley face

Duhet Lexuar