“Despacito” është një ndër këngët hit të këtij viti, duke vendosur rekorde të njëpasnjëshme. Një prej këngëtarëve të saj, Luis Fonsi është bërë i njohur tashmë në të gjithë botën, duke krijuar miliona fansa, si dhe është shumë i...
Ata janë zakonisht të rezervuar kur vjen puna për të treguar në publik dashurinë e tyre Megjithatë, Beyonce ka bërë një përjashtim të vogël dhe ka postuar në Instagramin e saj një foto teksa po shkëmbente puthje me bashkëshortin, reperin...
Në qytetin e Tiranës ka nisur patrullimi i Policisë me biçikleta. Kryetari bashkise Tirane Z. Erion Veliaj, ka ndare në instagram foto, duke i shoqeruar me nje pershendetje e cila ka dhene nje impakt pozitiv. “Mirëmëngjes Tirana. Jam shumë krenar...
Xhinset me plot gojën mund të cilësohen si “shefa” të veshjeve për pjesën më të madhe të popullsisë së botës. Moda e tyre bëri bujë në mesin e viteve ’50. Ndërkohë origjina e xhinseve nuk është Amerika por Franca....
Familja Kastrati, e përfaqësuar për publikun nga Shefqet Kastrati nuk është vetëm një familje e pasur që organizon festa dhe show në shuma monetare të pallogaritshme. Mulliri.al ka vendosur sot të prezantojë këtë familje për të gjithë ata që nuk...
Shoqëria e tyre duket mjaft e vërtetë. Shumë pak njerëz ndoshta do bënin çfarë shoqja e ngushtë e Selena Gomez-t ka bërë për të. Francia Raisa, aktorja e njohur i dhuroi veshkën mikes së saj më të mirë Selena Gomez-t,...
Megjithëse mollët dhe kafja kanë kimikate krejtësisht të ndryshme, të dyja konsiderohen si “karburant” i fortë në mëngjes që mund të na nxjerrë gjumin. Një filxhan kafeje mesatare përmban rreth 100 miligramë kafeinë. Kafeina vepron si stimulues për sistemin nervor qendror...
Shoqëria shqiptare është viktimë e mentaliteteve që nuk i lë të shikojnë më larg se dera e shtëpisë. Në një kohë që shoqëria civile proteston për të mbrojtur gratë të cilat nuk i mbron as ligji, janë vetë femrat...
Shumica e njerëzve e njohin feminizmin  si një lëvizje gjinore që mbron të drejtat e një pjese të shoqërisë në këtë rast femrave. Qasjet feminist të lëvizjeve të grave në vitet '70 deri në vitet 80. Bota e grave në vitet...
Shpesh thuhet se paratë sjellin lumturi – por ne disa raste kjo teze hidhet poshte. Studiuesit e hulumtimeve per mirqenien dhe te ndierit i lumtur, kane vene theksin se mund të kenë gjetur dy gjërat që te bëjnë te...
- SPONSOR -Smiley face

Smiley face

Duhet Lexuar