Lifestyle Shëndeti

Shëndeti

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës, dhe që të kemi një trup të shëndetshëm dhe një ditë plot energji mulliri.al ju sjell 5 receta të shëndetshme dhe të shpejta. Receta e parë Smoothie me yogurt dhe fruta pylli. Një recetë...
  Modelja e famshme Brigetter Cooper është një nga modelet më seksi,ajo ka treguar një sekret sesi të rrisni gjoksin. Bukuroshja australiane është gjykuar nga fansat nëse ka bërë operacion plastik por ajo ka treguar se zmadhimi i papritur i...
Ngjarja e fundit e ndarjes nga jeta në mënyrë tragjike e reperit Mac Miller ka sjellë edhe një herë në vëmëndje problemet e vipave më lëndët narkotike. Ktë herë protagonist bëhet kengëtari Justin Bieber. Menaxheri I këtij të fundit,Scooter Braun...
“Hell’s Kitchen”, një emision gatimi tepër i famshëm në Amerikë dhe Britaninë e Madhe do të pushtojë ekranin e Top Channel . Me siguri që ky format do të na mbaj mbërthyer në ekran pasi Renato asnjëherë nuk na...
Të gjitha masazhet zakonisht bien nën kontrollin e mjekësisë alternative. Ata po bëhen një terapi popullore plotësuese për shumë kushte. Këtu në këtë artikull nga mulliri.al do të zbuloni disa avantazhe për të realizuar siç duhet një masazh të...
Mjalti është një produkt plot me mirësi. Përbërja e mjaltit përfshin sheqerna të tilla si: (glukoza dhe fruktoza), minerale si: (magnez, kalium, kalcium, klori natriumi, squfuri, hekuri, fosfati) dhe vitaminat B1, B2, C, B6, B5 dhe B3. Masazhi me mjaltë...
“Prive Spa “arrin të realizoj gjithmonë masazhet më fantastike për klientët e saj. Masazhi që do të flasim sot është masazhi  me kripën e detit të vdekur ku është një nga  trajtimet më popullore të  trupit. Qëllimi i saj...
Një mënyrë jetese e shëndetshme e jetës është se si të jetosh bukur mendërisht dhe shpirtërisht nëpërmjet Spa. Kjo është zgjedhja më e mirë në qoftë se po kërkoni të bëni disa ndryshime të shëndetshme në jetën tuaj. https://www.instagram.com/p/BcpK_9-AFHg/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1qdxeojw5h7io ”Prive Spa”,përqendrohet...
https://www.instagram.com/p/Bl0uR26DKv_/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1magyv699civg Përbërësit 1 kg lakër e bardhë 200 gr presh 1 kokërr qepë e thatë 2-3 karrota 400-500 gr mish i grirë Një filxhan kafeje oriz Nenexhik ,Piper Kripë Bashamel Musaka nuk bëhet vetëm me patate por edhe me lakër të bardhë... Jemi gati? Përgatitja Fillimisht pastrojmë perimet me ujë të rrjedhshëm. Lakrën...
Çdo nënë ka dëshirë që dhoma e foshnjes së saj të jetë Royal-e por pak e arrijnë... Edhe pse  nuk mund të kemi të gjithë mundësinë,  sot ka nëna që me pak shpenzime arrijnë të jenë me tepër shije,...

Duhet Lexuar

- SPONSOR -