Shëndeti Këndi i Gatimit

Këndi i Gatimit

Përbërësit e kësaj recete: 5 patate 200 g spinaq 500 g proshutë  100 g djathë feta 100 ml ajkë 2 thelpinj hudhre 2 lugë krem djathi pak vaj kripë, piper i zi dhe erëza të tjera Përgatitja: Spinaqin e pastrojmë dhe e...

Supe me Spinaq

Kjo supe eshte shume e lehte dhe e ushqyeshme. Perberesit per 4-6 persona 1/2 kg spinaq 6 gota uje 3 gota qumesht 3 luge miell gjalpe sipas deshires dhe syrit tuaj:) kripe biber i zi Gatimi: Grijeni spinaqin holle, ne te njejten kohe ne tenxhere hidhni ujin dhe qumeshtin...
Përgatitja Në një enë  të thellë thyejmë vezët dhe i rahim jo shume fortë.  Më pas shtojmë kremin, prshutën e prerë imët, kërpudhat e coptuara gjithashtu edhe majdanozin. Më pas vazhdojmë duke shtuar qepën e grirë shumë imët, si dhe...

Noodles me Pulë

Përgatitja 1 Prisni hollë specin, karotën dhe kungullin. 2 Prisni brokolin në lule të vogla dhe mbajini vetëm për 30 sekonda në ujë që po zien. 3 Shplajini me ujë të ftohtë menjëherë dhe kullojini. 4 Hidhni bizelet vetëm për një minutë në ujë që zien. Shplajini...
Nuk dihet origjina e emrit të kësaj paste popullore italiane, por mbase ka të bëjë me faktin që është një pjatë “djegëse”, që domosdoshmërisht të bën t’i lëshosh nja dy sharje nën zë. Një tjetër histori e lidh këtë salcë...

Tavë pule me perime

Një tavë pule e shijshme me perime do të mbetet ndër recetat më të preferuara të shqiptarëve… Darka shpesh herë konsiderohet për shumicën e shqiptarëve që vakt që duhet kaluar me ushqime të shpejta dhe të lehta. Ndërkaq, një pjesë...
Linguinit nga Baretti kombinuar me karkalecat tanimë mund ti përgatisni fare lehtë në shtëpi. Receta që Revista Shije ju sjell do j’ua lehtësojë shumë punën. Në fund shija do të jetë fantastike. E garantuar! Përgatitja 1 Në një tenxhere me ujë të...
Përbërësit: ▪ 250 g kërpudha ▪ 2 vezë ▪ tul të thatë të një fete buke ▪ pak qumësht ▪ 1 qepë e vogël ▪ 2 thelpinj hudhre ▪ një tufë majdanoz ▪ grimca buke ▪ erëza, kripë, piper, vaj ▪ një lugë miell Përgatitja: Kërpudhat, qepa, hudhra dhe fletët e...
Përgatitja Mbasi presim mishin në kubik, e fërgojmë për 7 minuta. E largojmë mishin nga tigani, duke i shtuar edhe pak vaj në të .Më pas fërgojmë qepët, hudhrat, specin, masen e fërgojmë për 3 minuta. Më pas shtojmë kërpudhat,...
Drekë e shijshme të cilën të gjithë do ta adhurojnë! Gatuhet thjesht dhe shpejt, ju nevojiten vetëm disa përbërës Petët zhytni në 1 litër ujë në të cilin keni shtuar domaten e zier dhe pak erëza. Njomni shumë pak rreth gjysmë minute...

Duhet Lexuar

- SPONSOR -