Stafi i sigurisë i Play Store ka zbuluar një sërë aplikacionesh Android që përmbajnë malware të sofistikuara për vjedhjen e të dhënave tuaja personale dhe te rëndesishme si të dhënat bankare. Janë plot 29 aplikacione që fillojnë që nga ato...
Mesa duket rrjeti social Snapchat do që përdoruesit e tij ti rikthehen përsëri,po si po e bën këtë? Duke joshur me fitra të rinj dhe këto janë tepër të veçanta. Me filtrat e rinj të Snapchat ju mund ti vendosni...
Kompania prestigjoze Samsunga nxori së fundmi Samsung A7 që kishtë tre kamera dhe u hodh në treg edhe këtu në Shqipëri por habia më e madhe vjen dhe modelin më të rri të Samsung Galaxy A9. Një telefon me katër...
Rrjeti social Snapchat do të sjellë një risi pasi ata do të fillojnë transmetim të serialeve. Ky projekt quhet "Snap Originals", do të fillojë me 12 shfaqje që transmetojne seriale origjinale. Snap, kompania mëmë e Snapchat, ka  përfshirë një komedi nga vëllezërit Duplass...
Ditën e sotme rrjeti social Instagram ka pasur vështirësi në postimet , në faqen e tyre në website dhe në dërgimin e mesazheve. Shumë përdorues menduan se kishte problem rrjeti i tyre por problemi ishte i Instagramit. Nuk ka ende...
Ndërsa fëmijët rriten dhe zhvillohen, ato mund të ndikohen lehtësisht nga ajo që ata shohin dhe dëgjojnë, veçanërisht në televizion. Larg telekomandën e televizorit nga fëmijët edhe pse  programet televizive mund të jenë edukative, shumë fëmijë shikojnë shumë televizione....
Të gjitha automjetet e miratuara nga Bashkimin Evropian nga data 31 mars 2018 do të pajisen me një pajisje shpëtimi që automatikisht mer numrin e emergjencës. Një risi që mund të shpëtojë mijëra jetë çdo vit. Më 31 mars 2018,...
Le t’i themi lamtumirë lenteve të errëta dhe shikimeve të zymta - nuk është e nevojshme të shohim gjithçka të zezë! Syzet e diellit të verës janë plot me ngjyra, me xixa dhe në formë flake. Po, e kuptuat mirë!...
Modeli i ri i robotit me katër këmbë, i paraqitur në CES 2018 (Consumer Electronics Show Community), është festuar me një ceremoni të veçantë në Tokio. I pajisur me inteligjencë artificiale, i njeh pronarët, tund bishtin, përkëdhelet dhe i përgjigjet...
Në qytetin Lagos të Nigerisë është ndërtuar një stadium, i cili poshtë fushës së gjelbërt është i shtruar me pllaka speciale të cilat shndërrojnë çdo lëvizje në energji elektrike. Kjo do të thotë, se çdo lëvizje e futbollistëve...

Duhet Lexuar

- SPONSOR -