Të flesh më shumë se tetë orë gjumë çdo natë mund të të shkaktojë vdekje të hershme. Këtë ka treguar një studim i ri i publikuar në The Independent, referuar një studimi global nga Universiteti Keele. U zbuluar se...
Kuratori i artit Eduard Bleiberg, kur dëgjoi për herë të parë pyetjen ‘Pse statujat egjiptiane e kanë hundën e thyer?’ u çudit pa masë. Ai gjithmonë e kishte marrë si të mirëqënë që statujat ishin të dëmtuara nga koha...
Justin Bieber është komentuar shpeshherë për jetën e tij private dhe lidhjen e dashurisë me modelen, Hailey Baldwin. Së fundmi në një intervistë të dhënë, këngëtari ka rrëfyer detaje rreth raportit me Baldwin. Ai ka treguar se marrëdhënia me...
Fëmijët nuk duhet të konsumojnë lëngje frutash në vitin e parë të jetës. Ky është alarmi që ngre “Akademia Amerikane e Pediatrisë”. Ata këshillojnë që në 12 muajt e parë fëmijës të mos i jepen lëngje frutash, ndërsa nga...
Ditën e djeshme është mbajtur ceremonia e 92-të e çmimeve "Oscars" ku morën pjesë aktorët më të mirë të momentit. Dhe si gjithmonë, një nga pjesët më të përfolura në këtë ceremoni është dhe tapeti i kuq. Yjet e kinemasë kanë...
Një qendër studimi argjentinase në Antarktikë njoftoi se kontinenti i ngrirë ka regjistruar së fundmi temperaturën më të lartë 18.3 gradë C, duke kaluar rekordin e mëparshëm me 0.8 gradë. Regjistrimi në qendrën kërkimore të Esperanza në majën veriore...
Të famshmit si Kim Kardashian West, Rita Ora dhe Jaden Smith kanë shprehur mbështetjen e tyre prapa një iniciativë mjedisore, të ndërmarrë nga Cara Delevingne. Vitin e kaluar, Cara Delevingne bashkë-themeloi iniciativën “EcoResolution” me mikun e saj Christabel Reed,...
Ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha ka humbur ditën e sotme njeriun e shtrenjtë të familjes dhe lajmin e hidhur e ka ndarë me ndjekësit e saj. https://www.instagram.com/p/B8LUcJTAcGC/?igshid=2f057or8vc31 Bëhet fjalë për babain e saj, i cili është ndarë nga jeta para kohe për...
Dashuria është e paparashikueshme dhe e vështirë për tu kuptuar! Por, ka njerëz që mendojnë se fati mund t’i orientojë gjërat aty ku duhet! Ky test synon të zbulojë se çfarë është në nënndërgjegjen tonë. Çifti që ju zgjidhni...
Meghan Markle dhe Princi Harry raportohet se janë në prag të divorci. Një burim tha për Life & Style se marrëdhënia e çiftit është tensionuar përgjatë dy muajve të fundit për shkak të lajmeve në mediave. Edhe pse Princ...
- SPONSOR -Smiley face

Smiley face

Duhet Lexuar