Risi Mulli

Risi Mulli

Në fakt të jemi të sinqertë të gjithë ne prisnim të shihnim një nga ato promovimet si nëpër ëndrra, me lule natyrale , me pjata ngjyrë floriri, tullumbace , vipa rreth e rrotull, fotografë, kameramanë dhe dr.Riselda Sejdiun të...
Koreografja dhe pedagogia e Universitetit të Arteve dr.Riselda Sejdiu tashmë shquhet për mënyrën se si ajo di të sjelli vërtetë artin e vërtetë dhe tepër unik... Po flasim për ftesat e librit më të ri në treg, “Yogaland” nga...
Pedagogia e Universitetit të Arteve dr.Riselda Sejdiu së shpejti  do të sjell në treg librin e saj të tetë kushtuar Yog-ës me titull, “Yogaland”. Autoria e shtatë librave të saj shkencor kushtuar teknikave të kërcimit edhe kësaj rradhe dr.Riselda Sejdiu...
Koreografja , autoria dhe pedagogia e Universitetit të Arteve dr.Riselda Sejdiu, sot na prezantojë me detajin më të bukur. Ajo tashmë , është duke sjellë për tregun shqiptar librin e saj të ri kushtuar Yogës. Libri “Yogaland” ndryshe nga...
Ajo është një nga moderatoret më të njohura shqiptare dhe nuk ka shqiptar të madh dhe të vogël që të mos ketë parë të paktën një herë emisionin e saj të pasdites. Bëhet fjalë për Rudina Magjistarin, moderatoren e...
Artikull nga dr.Riselda Sejdiu Të qenit i lumtur është një gjendje subjektive, emocionale, e cila shpesh është më pak intensive dhe më pak e mundshme të stimulohet nga një stimul i veçantë sesa ndjenja emocionale. Humori zakonisht ndikohet nga cilësia dhe...
Dr.Riselda Sejdiu është gati të sjellë projektin e saj më të ri, të cilin me siguri do ta duam dhe do ta pëlqejmë të gjithë. Koreografja e njohur ka menduar të sjellë për publikun shqiptar një libër tjetër që...
Me të vërtetë kënaqem kur mendoj për 'kuptimin' e asaj çfarë përfaqësojmë nëpërmjet veshjes. Çfarë thonë rrobat tona rreth nesh? Po ato thonë  me të vërtetë shumë se kush jemi? Sigurisht, si çdo gjuhë që flasim ashtu flet dhe...
Fantasike ! Rewind në Korçë ishte një magji pasi i gjithë publiku nuk ngurroi të duartrokiste çdo moment në shfaqje dhe t'u dhuronte buqeta me lule interpretuesve dhe koreografes dhe producentes Dr.Riselda Sejidiu. Gjithçka filloi me provat në Teatrin Andon...
Çdo lloj aktiviteti që kërkon veshje të specializuara ka rregullat, kodet, estetikën, grupin e karakteristikave dhe personaliteteve që lidhen me të, të cilat përfaqësohen në mënyrë simbolike. Si të vishemi, si të përshtatemi me stilin tonë, është e natyrshme të...

Duhet Lexuar

- SPONSOR -