Është një nga këngëtaret më  të kërkuara dhe më të suksesshme shqiptare dhe kjo e bën që të jetë edhe mjaft e angazhuar me koncertet dhe mbrëmjet shoë.

- SPONSOR -Smiley face

Bëhet fjalë për këngëtaren, Dhurata Dora e cila po vazhdon të jetë e angazhuar çdo mbëmje, por pavarësisht kësaj ,ajo dje ka anuluar një koncert.

Dhurata ishte e rezervuar të performonte  në Mitrovicë, por që nuk ka arritur të mbrërrijë për shkak të disa pengesave që ka hasur rrugës, ka bërë të ditur këngëtarja.

Ndryshe, projekti i saj i fundit është ‘Zemër’ bashkëpunimi ky me reperin francez, Sool King e cila një herësh është edhe kënga më e suksesshme e këngëtares me mbi 210 milionë klikime në ‘Youtube’

- SPONSOR -Smiley face