Kim Kardashian është një nga femrat më influente në botë dhe ka miliona fansa. Por janë disa fakte që disa prej nesh nuk i dinin nga jeta e saj. Që në fillimet e jetës së saj dhe deri në ditët e sotme ajo ka qënë gjithmonë në qëndër të vëmendjes. Më poshtë po ju listojmë 10 fakte që ndoshta nuk i dinit për yllin e “Keeping Up With The Kardashians” :

  1. Kim ka bërë një këngë në vitin 2011 e cila për çudi u pëlqye. Kliko këtu për ta dëgjuar.
  2. Kur ajo bëhet gati për të shkuar në një event të rëndësishëm i duhet plot 1 orë e gjysëm për të bërë make-up.
  3. Kim ka studiuar në një shkollë vajzash katolike.
  4. Kim ka punuar si asistentja personale e Paris Hilton.
  5. Ka dalë vetëm për 10 sekonda në serialin “How i met your mother”.
  6. Ajo fiton 10.000$ për një status në twitter.
  7. Ka 6 piercings.
  8. E urren mustardën dhe piperin.
  9. Di gjuhën e shënjave, të gjithë alfabetin.
  10. Ka luajtur tennis dhe ka qënë në kamp tennisi ku dhe u përjashtua pasi puthi një djalë.