Pergatisim nje tave me leter pjekjeje ne te cilen vendosim filetot e pules te marinuara me kripë/piper dhe majdanoz.

Ne nje enë të vecantë presim të gjitha perimet dhe i marinojme me krip, piper dhe vaj ulliri.  Në tavë fillimisht vihet pula dhe rreth e rrotull patatet, bishtaja dhe kerpudhat. Brokoli, specat dhe domatet i hedhim me vonë pasi nuk kerkojnë  shume kohë në furrë.

Duke u Ngarkuar...

Furrn e nxehim në (220 grade) per 20 minuta dhe me pas futim brokolin specat dhe domatet dhe i leme per 20 minuta te tjera.

Ide për ushqim të shendetshem, Ju befte mire

Përbërësit

  • speca te kuqe
  • kerpudha
  • domate
  • fileto pule
  • patate
  • kok brokoli/mashurka
- SPONSOR -