Ajo që nuk dinit për Eleni Foureira, Beyoncé-n  e Mesdheut që triumfoi në Eurovizion 2018 ka shumë për të zbuluar. Edhe  pse fituese e  Eurovizionit 2018 ishte Netta Izraelite, pati një tjetër konkurrente e cila arriti  të heqë shumë nga roli në skenën e Altice Arena në Lisbonë.  Forca e saj  në skenë dhe stili i saj  e kanë bërë atë të krahasohet me një nga yjet më të mëdhenj të sotëm: Beyoncé. Në fakt, Foureira njihet tashmë si “Beyonce e Mesdheut”.

Let’s do this ❤️🙏🏽#25 #fuego #teamcyprus 🇨🇾

A post shared by Eleni Foureira (@foureira) on

Duke u Ngarkuar...

Pjesa  më e madhe e këtij krahasimi qëndron në stilin që kishte në Eurovizion për të interpretuar Fuego, një këngë e kompozuar nga Alex Papaconstantinou, e cila ka punuar së bashku me Enrique Iglesias dhe Jennifer Lopez. Veshja e saj me 590.000 kristale Swarovski  çmendi finalen e Eurovizionit, ky fustan ishte vetëm për qiprioten që veshi në finalen e  Eurovizionit ku u  përshtat në mënyrën më të  përsosur në stilin e Beyoncës.

Tamam si veshja e Beyonce gjysmë-transparente që ajo mbante për gala Met 2015. Që kur ajo ishte e vogël gjithmonë e ka treguar dëshirën e saj   për botën e modës (ndoshta e ndikuar nga nëna e saj e cila i ka kushtuar kohë gjithmonë modës për të) dhe në fakt ka studiuar dizajn të modës. Jo më kot ylli muzikës Foureira ndiqet në Instagram më shumë se 500,000 ndjekës.

- SPONSOR -