Shën Valentini është dita më e bukur për çiftet. E njohur në mbarë botën si festa e dashurisë, çiftet në këtë ditë përpiqen ta festojnë në mënyrë sa më romantike.

Por, për ata që kanë lindur në këto shenja horoskopi, dita e Shën Valentinit do të jetë një ditë për tu harruar pasi ekzistojnë shanset për tu ndarë nga partneri/partnerja.

Binjakët – Partneri/partnerja juaj mund të lodhet nga vëmendja e tepruar dhe do t’ju tregojë se do të dëshirojë hapësirën e tij/saj për të menduar nëse do të vazhdojë marrëdhënien me ty apo jo.

Peshorja – Ti do lodhesh duke qetësuar debatet mes jush dhe do të kërkosh për pak pushim pasi nuk mund të jesh gjithmonë i/e mirë.

Akrepi – Ti do të kuptosh se nuk ke nevojë të jesh pranë personit që po të lëndon dhe do vendosësh që të jesh i/e lirë përgjithmonë.