Nuk keni nevojë të humbni shumë para për t’u dukur më të rinj!

- SPONSOR -Smiley face

Përveç kirurgji plastike, edhe përzierja e mëposhtme e përbërësve natyralë do t’ju ndihmojë në qëllimin tuaj. Do të dukeni shumë më të rinj se sa keni imagjinuar ndonjëherë!

Kjo maskë natyrale e fytyrës përmban vetëm tre përbërës:

1.2 lugë çaji vaj kokosit

1 e bardhë e vezës

½ lugë çaji lëng gështenjash

Udhëzimet:

Hidheni vezën në një tas, ndani të bardhën e vezës nga e verdha e saj, dhe përzijeni me një pirun derisa të shkrihet. Pastaj, shtoni lëngun e gështenjavr dhe vaj kokosit dhe përzieni mirë. Kjo është e gjitha!

Pastaj, lani fytyrën mirë me ujë të vakët dhe sapun, mbajeni atë të thatë me një peshqir, dhe aplikoni maskën. Përdorni gishtat dhe lehtësisht masazhoni fytyrën në lëvizje rrethore.

- SPONSOR -Smiley face