Ajo ndodhet në prag të martesës por edhe angazhimet dhe pjesëmarrjet e shumta nuk mungojnë për zonjën Meghan Markle.

Ajo di si të paraqitet thjesht dhe bukur dhe pa përdorur kostot e larta të veshjeve.   Pas pranimit për “Fuqizimin e Grave” organizuar dje nga ish-kryetari i komunës London Boris Johnson , Meghan Markle shfaqet pranë  burrit të saj të ardhshëm Harry bashkë me motrën e saj Kate Middleton.

Përmendim edhe njëherë se  Meghan kishte veshur një fustan të përsosur tub Black Halo (vetëm 375 $) një çantë  Gucci dhe një palë këpucë elegante  Aquazzura.