Përgatitja:

Pastroni boranitë, lani dhe marinoni në gjysmën e yndyrës dhe në gjysmën e qepëve derisa të zbuten tërësisht. Në yndyrën e mbetur fërgoi qepën, shtoni mishin, hidhni krip, piper dhe majdanoz. Në tepsinë e lyer rendisni boranitë, një rend mish të fërguar, ashtu që në majë të ketë borani. Në kos perziejme dy vezë, shtoni pak qumësht dhe të gjitha përzieni mirë. Musakanee pjekim në furrë rreth gjysmë ore.

Duke u Ngarkuar...

Përbërësit:

2 vezë
▪ 4 lugë vaj
▪ kos ¼ e litrit
▪ pak majdanoz
▪ 1 kg borani
▪ 400 g mish të bluar
▪ 2 qepë
▪ pak biber, kripë
▪ 2 lugë vaj për lyerje

Ju bëftë mirë

- SPONSOR -