Çifti i këngëtarëve, Miriam Canid he Alban Skënderaj kanë sjellë premierë këngën e tyre më të re “Dhurata”, të cilën ia dedikojnë vajzës...
Uilliam Shekspir do të vijë në skenën e Teatrit Metropol në sezonin Dimër 2017, me shfaqjen “Nata e Dymbëdhjetë”. Ngjarjet e kësaj komedie,...
Muzeu Historik Kombëtar çel ekspozitën me rastin e 105-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë! Nën organizimin e MHK në bashkëpunim me Qendrën...
  Alba Hoxha sigurisht që do të shkëlqente sot për festat Kombëtare. Ajo na ka dhuruar sot një foto me një fustantë të kuq...
  Festa e 105 vjetorit të shpalljes së shtetit të pavarur shqiptar ka bërë bashkë në qytetin e Elbasanit LSI-në dhe Partinë Socialiste. Kryetarja...