Duke u Ngarkuar...

Maska me portokalle  stimulon qarkullimin e gjakut dhe fuqizon indin e lëkurës. Nuk rekomandohet vetëm për lëkurë normale, por edhe për fytyrat me tendencë vajore.

Kjo maskë ka edhe përbërje  nga mjalti  i cili do të ushqejnë lëkurën tuaj duke ofruar një ekuilibër ideal kur kombinohet me nivelin e mesëm të aciditetit nga lëngu i portokallit.

Si ta përgatisim Maskën me portokalle për fytyrën tonë;

3-4 llugë gjelle nga një portokall
2 lugë çaji mjaltë   (që duhet të nxehet pak para përdorimit)

Lëreni bashkë  për 30 minuta dhe pastaj hiqni maskën me ujë të ngrohtë.
Lani fytyrën tuaj më pas me  ujë të ftohtë si dhe për të freskuar plotësisht lëkurën tuaj.
Për rezultate të mëdha duhet të aplikohet një herë në javë.

- SPONSOR -