Përbërësit

500 gr proshutë, 3 qepë, 4 vezë të ziera, 1 lugë erëza të thata, 3 të bardha të vezës.

Duke u Ngarkuar...

Përgatitja:

Vezët e ziera dhe proshutën i prisni në copa të vogla. Më pas hidhini në blender dhe i bluani mirë ato. Rrihni të bardhat e vezës fort, duke shtuar erëzat dhe qepët dhe vazhdoni ti trazoni së bashku. Lagni duart dhe  formoni ne formë rrathesh masën duke I renditur në letër për pjekje. Piqeni në furrë në 180 C për rreth 25 minuta.

- SPONSOR -