Nesër, të premten më 11 Maj nis , bashkëpunimi midis Rita Ora, Cardi B, Bebe Rexha dhe Charli XCX.

Njoftimi erdhi nga profili i Twitter i Rita Ora, duke shkaktuar një reaksion zinxhir edhe në Instagram, ku katër artistet kanë  mbi 44.6 milionë ndjekës në total.

Duke u Ngarkuar...

Pikërisht”Girls” , ky ishte titulli i këtij bashkëpunimi të jashtëzakonshëm në mes të katër këngëtarëve të popit më të njohurat  e skenës  rap të momentit. Një këngë që ka  lindur si një festë e të gjitha grave, motrave apo femrave.

GIRLS – COMING FRIDAY 💕 @iamcardib @BebeRexha @charli_xcx

A post shared by RITA ORA (@ritaora) on

“Unë jam shumë e lumtur të njoftoj vajzat e mia të reja   të cilat marrin pjesë në këtë bashkëpunim ato janë  jashtëzakonisht të forta, të cilat më kanë frymëzuar kaq shumë”, komentoi Rita Ora  në Twitter, dhe me të njëjtin entuziazëm, të tre artistet iu përgjigjën ftesës së këngëtares.

 

- SPONSOR -