Përbërësit:

▪ 350–400 g djathë,
▪ 2 vezë,
▪ fletë majdanozi,
▪ kripë,
▪ piper,
▪ 2 lugë grizë,
▪ 2 domate,
▪ vaj.

Duke u Ngarkuar...

Përgatitja:

Rahim vezët në mikser dhe me pas shtoni djathin e thërrmuar, pak grizë, piperin, fletët e majdanozit e pë pas bashkoini  të gjitha mirë

Lani specat me kujdesi dhe hiqjani farat. Me masën e përgatitur mbushni specat dhe mbyllni me rrathë domateje.  Shtoni pak vaj dhe vendoseni në furrë të ngrohur në 180 gradë celsius. E lini për pjekje  rreth 30 – 40 minuta, derisa të skuqen

- SPONSOR -