Kanë kaluar më shumë se 20 vjet që nga vdekja e saj, por sot stili i Princeshës Diana është po aq i rëndësishëm sot sa ishte dekada më parë.

- SPONSOR -Smiley face

Vetëm shikoni tendencën më të fundit të modës të vajzave blogere dhe do të shihni se veshjet e tyre më të fundit nxjerrin frymëzim nga disa nga momentet stilistike të Princeshës Diana nga vitet e 80-ta dhe 90-ta.

Këpucët e zeza, pantallona të shkurtra të çiklisteve, obsesioni i fustaneve (polka dots) – të gjitha dukjet e saj po përsëriten tani.

- SPONSOR -Smiley face