Mos na thoni që i keni hedhur shajet dhe vëthët e mëdhenj pasi keni bërë shumë gabim ! Këtë javë u zhvillua java e modës në New York dhe ishin të shumta firmat që morën pjesë. Tom Ford ishte një nga kompanitë më të pëlqyera jo vetëm për veshjet por edhe për aksesorët pasi Tom Ford na kujtoi edhe një herë që shajet dhe kapelat do jenë në modë këtë vit. Por sigurisht dhe kompani të tjera të njohura të modës si Nicole Miller apo SelfPortrait na treguan se vëthët e mëdhenj dhe me shumë gurë apo syzet në forma të ndryshme gjeometrike do jenë trend këtë vit. Ndiqni më poshtë 10 nga aksesorët më të spikatur të javës së modës në New York…

1- Shalli Tom Ford

2-Kapelja Tom Ford

3- Vëthët Badgley Mischka

4- Vëthët Nicole Miller

5- Shalli në kokë nga  Kate Spade

6- Syzet Christian Siriano

7- Aksesorët në flokë në flokë  Christian Siriano

8- Unaza me perla dhe diamantë Adeam

9- Perla dhe flori Adeam

10- Syzet Self Portrait