DASHI

- SPONSOR -Smiley face

Urani do sjelle disa trazira te vogla gjate kësaj dite megjithatë asgjë për t’u alarmuar. Tregohuni sa me te matur e sa me te kujdesshëm me fjalët e veprimet. Beqaret duhet te përfitojnë nga mundësitë e mira qe do iu jepen sepse nuk do jete përherë e njëjta gjë. Ne planin financiar situata do vije duke u përmirësuar nëse vazhdoni te bëni kujdes si ditët e fundit.

DEMI

Dite kontradiktore do jete kjo e sotmja për ju qe keni një lidhje. Shpesh nuk do mëreni vesh me atë qe keni ne krah dhe me kokëfortësi do doni te dale e juaja. Beqaret do jene gati për te filluar edhe aventura kalimtare mjafton te mos qëndrojnë vetëm si gjithë këto kohe. Me shpenzimet tregohuni disi me te arsyeshëm nëse doni qe gjendja te mbetet e mire edhe me vone.

BINJAKET

Për te dashuruarit do jete një dite e qëndrueshme dhe aspak problematike. Do dini te silleni me njeri-tjetrin dhe nuk do keni aspak debate. Beqaret do bëjnë mire t’i pranojnë te gjitha ftesat qe do ju bëhen dhe me pas do jete ne te drejtën e tyre nëse do përfitojnë apo jo. Buxhetin do arrini ta ekuilibroni me shpejt nga sa e kishit menduar. Pas mesdite do ndiheni me te qete.

GAFORRJA

Jeta juaj ne çift do jete gjithë kohës e mbrojtur nga Venusi. Do ndiheni shume te lumtur me atë qe keni ne krah dhe do buzëqeshni pafundësisht. Beqaret duhet t’iu qëndrojnë larg disa personave intrigues qe do mundohen vetëm te përfitojnë prej tyre. Edhe pse buxheti nuk do jete i kënaqshëm mundohuni te mos merrni shume hua. Nesër gjerat do jete akoma me te vështira për ju.

LUANI

Fale Saturnit do i merrni gjerat shume me seriozisht sot. Lidhjen do e thelloni me shume dhe do tregoheni te sinqerte me gjithçka. Beqaret nga ana tjetër duhet te tregohen sa me te matur sepse atëherë kur nuk do e presin do surprizohen për keq nga dikush. Me financat tregoni sa me shume maturi qe te mundeni. Po e kaluat pa probleme këtë dite edhe e nesërmja ka për te qene e mire.

VIRGJERESHA

Ka ardhur momenti i kthesës së madhe. Mund të mendoni për një jetë të re, pasi një projekt i mirë do të marrë jetë në muajt në vijim. Këshillohet që gjatë këtyre ditëve të tregoheni të kujdesshëm, veçanërisht në dashuri dhe në punë. Po ashtu vëmendje maksimale kërkojnë situatat që mund të kthehen në të rrezikshme.

PESHORJA

Jeta juaj ne çift do influencohet pozitivisht gjate gjithë kësaj dite. Do keni një komunikim fantastik me partnerin dhe mund te merrni edhe disa vendime te rëndësishme. Edhe beqaret do kenë një dite te mbushur me risi dhe surpriza. Duhet ta shfrytëzojnë çdo çast deri ne maksimum. Financat nuk do jene te këqija, megjithatë pak me shume kujdes nuk do ju beje keq.

AKREPI

Harrojeni te shkuarën e hidhur ju te dashuruarit dhe mendoni vetëm si ta bëni sa me te bukur te ardhmen ne çift. Partneri do mundohet t’iu surprizoje dhe t’iu beje te lumtur. Beqaret do jene sensuale, por nga ana tjetër do druhen te pranojnë ftesa e te njihen me persona te rinj. Ne planin financiar do bëni te pamundurën për ta ndryshuar gjendjen, por vetëm fale ndihmës se familjareve do ja arrini qëllimit.

SHIGJETARI

Sot here do mendoni te bëni detyrat ne jetën tuaj ne çift e here do mendoni te shkëputeni nga gjithçka dhe te veproni sipas asaj qe ndjeni. Kujdes për çdo hap pasi do ketë pasoja për te ardhmen. Për beqaret gjithçka do ndodhe ashtu si ata e kane ëndërruar prej kohesh. Ne planin financiar nuk do keni asnjë lloj tronditjeje kështu qe mund te jeni te qete.

BRICJAPI

Nen ndikimin e madh te Merkurit sot do bëni te pamundurën qe ta ndryshoni rrjedhën e jetës tuaj ne çift. Do keni një komunikim me te mire me njeri-tjetrin dhe do bini dakord edhe për disa gjera për te cilat me pare keni debatuar. Beqaret do jene sharmante dhe tërheqës. Pjesa me e madhe do arrijnë ta bëjnë për vete atë qe pëlqejnë. Ne planin financiar do jeni luftarake dhe do arrini ta mbani gjendjen nen kontroll.

UJORI

Dite shume e bukur do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Nuk do keni as debatin me te vogël me partnerin tuaj, përkundrazi marrëdhënia me te do përmirësohet tej mase. Edhe për beqaret do vije një mundësi e shkëlqyer qe do ua ndryshoje rrjedhën e gjerave. Ne planin financiar mos prisni ndryshime te mëdha te gjendjes dhe kënaquni me qëndrueshmërinë qe do mbizotërojë.

PESHQIT

Dite mjaft konfliktuale ka për te qene kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Do keni zënka, debate dhe madje mund te thoni edhe fjale te gabuara. Beqaret do bëjnë mire t’i marrin gjerat si t’iu vijnë dhe kane për te përfituar me shume nga sa mendonin. Me financat nuk do keni asnjë lloj problemi, megjithatë mire është qe t’ua vini veshin disa këshillave qe do iu japin te afërmit.

- SPONSOR -Smiley face