Me mbërritjen e sezonit të nxehtë, mendimi i parë është të heqim qafe nga shtresa e rrobave dhe të largojmë sandalet tona të dashura nga dollapi. Por këtë vit gjërat duken shumë ndryshe. Në fakt,  propozimet e stilistëve janë çizmet.

Duke u Ngarkuar...

Çizme në Verë? Po çizme!! Çizmet e verës 2018 kanë rrëmbyer tashmë zemrat e modeleve dhe vajzat  së shpejti do të na pushtojnë gjithashtu duke i veshur dhe i kombinuar ato me stile të ndryshme. Ndërsa hartuesit e modës kanë krijuar modele mjaft të ngrohta, madje edhe modelin prej lëkure dhe PVC, nga ana tjetër ka propozime që janë vërtetë të vlefshme për verën.

 

Gjeni se cilat janë trendet dhe modelet që nuk duhen humbur dhe si t’i veshësh ato në sajë të këshillave tona.

Çizmet e hapura: ato janë çizme në të gjitha aspektet, por maja është e hapur. Balmain ofron ato me  zinxhirët dekorative në kombinim me lëkurën që është me shkëlqim.


Çizme në kyçin e këmbës: Ato kanë prerjen  në kyçin e këmbës. Ato të Céline janë zbukuruar me aplikacione xhevahire dhe janë të kombinuara me një vështrim sportiv të përbërë nga hoodie dhe pantallona të gjera me çarje.


Çizme kaubojsh: Këto në fakt janë çizmet më të përdorura gjatë verës, ndoshta për shkak se me rrobat e gjata ato duken lezetshëm. Calvin Klein u ofron atyre ngjyrën e  kuqe.
Çizmet e hapura dhe të shpuara: duke u shpuar ato bëhen   ‘të freskëta’ si sandale dhe për këtë arsye janë perfekte edhe për temperaturat më të larta. Dior i propozon ato në versionin e viteve 1960. Lulet e Roger Vivier janë tepër-femërore dhe romantike.

 

 

- SPONSOR -