Nëse do ta përshkruanim me një fjali stilin e Amal Clooney do të ishte: perfeksion. Paraqitjet e saj janë gjithmonë të përsosura dhe stili i saj i rrugës është i pagabueshëm. Dhe ajo mund të jetë pikërisht personi që do të na vijë në ndihmë për të ndryshuar gardërobën e punës këtë vjeshtë. Kështu që bëhuni gati të mbani shënime ndërsa lexoni këto ide:

1.Blini një fustan me lidhje në pjesën e belit ose të ijëve.

2.Shtoni veshjet me printe shumëngjyrëshe.

- SPONSOR -Smiley face

3.Gjeni masën që ju përshtatet edhe në gjatësi.

4.Gjeni një çantë ku mund të mbani gjithçka.

5.Shmangni këmishat me kopsa.

6.Zgjidhini me kujdes këpucët e preferuara dhe mos i qëndroni besnike të zezës.

7.Kushtojini rëndësi detajeve (kadifja te pjesa e jakës në këtë rast).

8.Investoni te printet klasike, si kjo e leopardit.

9.Shtoni një ngjyrë të ndritshme, qoftë dhe me një shall.

10.Kostumet njëngjyrëshe janë shumë në modë.

Burimi: InStyle

- SPONSOR -Smiley face