Vajza e preferuar e Donald Trumpit, ( dhe sipas shtypit amerikan, edhe një prej personave që ai dëgjon më shumë), që kur i ati ka hyrë në Shtëpinë e Bardhë, ka zgjedhur për eventet zyrtare veshje vërtet origjinale e aspak të lira. Site-I Insider prezantoi një përmbledhje të kombinimeve më të kushtueshme të “Vajzës së parë“, duke nisur nga ky komplet i stilit skocez I Oscar de la Renta, që kushton gati 4.000 dollarë.

- SPONSOR -Smiley face

3,239 dollarë, stiluar nga Alex Perry.

Fustani nga Rodarte kushton: 12.888 dollarë.

Pantallonat 1.490 dollare

Fustani i bardhë me kopsa 2100$.

Fustani krijim I Emilia Wickstead, 1.655 dollarë.

Kostumi bojëqielli  kushton 3.395 dollarë.

Fustani nga Carolina Herreas dhe vlen 11.720 dollarë.

Fustani 3.130 dollarësh nga Burberry

 

- SPONSOR -Smiley face