Aktualitet

Aktualitet

Për një fytyrë plot shkëlqim dhe pa probleme është e rëndësishme të zgjidhni edhe ushqimet e duhura. Ekspertët rekomandojnë një listë ushqimesh që i sigurojnë fytyrës mbrojtje dhe shkëlqim. Prandaj është e rëndësishme qe t’i përfshini ato në dietën...
  Edhe pse kemi kaluar dhe po kalojmë një periudhë të vështirë të pandemisë COVID 19, asgjë nuk duhet të na ndajë nga emocionet dhe ndjenjat e bukura që ofrojnë festat e fundvitit ... Një fustan me shkëlqim, një çantë...
Pa këmishë nën një xhaketë rozë, Eylon Nuphar qëndron krenare ndërsa pozon për kopertinën e një reviste izraelite të grave një muaj pasi i është nënshtruar një mastektomie të dyfishtë për heqjen e gjoksit. Nuphar, 49 vjeç, një artiste izraelite...
Reçipetat me triko janë një trend që do të shihet gjithandej gjatë vjeshtës, falë kompanisë Khatie dhe stilistit francez Jacquemus. Në pranverën e vitit 2019, Khaite debutoi në setin e thurur. Jacquemus ndoqi shembullin, duke përfshirë trendin në shumë një pamje...
Aktorja e njohur Jennifer Aninston së bashku me reperin e njohur Knahye West kanë pasur një debat pasivo-agresiv në rrjetet e tyre sociale ku shkak i kësaj janë bërë zgjedhjet presidenciale ku dhe vetë reperi kandidon. SHBA- Këtë vit reperi...
Aloe Vera është quajtur prej shekujsh ‘bima e mrekullisë.’ Ajo është përdorur gjërësisht në një pafundësi produktesh, por kjo bimë bën me të vërtetë mrekullira për shëndetin e organizmit. Gjethja mrekullibërëse përmban 200 përbërës të dobishëm, përfshirë 20 minerale,...
Në artikujt e AgroWeb.org keni mësuar për aftësinë e ushqimeve për të përmirësuar kujtesën, zbutur dhimbjet e të tjera. Por aftësitë e ushqimeve shkojnë përtej. Të dhënat studimore të cilave u referohet AgroWeb.org, konfirmojnë se ka disa ushqime që...
Dy nëntor është data e nisjes së vitit të ri akademik, ndryshe nga vite e tjera kur universitet nisnin në tetor. Por ajo që bie në sy është nxitimi që kanë universitete për të mbledhur tarifat. Nëse vitet e...
Botuesi i Harry Potter, Bloomsbury, ka raportuar gjysmën e parë të vitit më fitimprurëse në më shumë se një dekadë, pasi izolimet e pranverës çuan në një bum shitjeje librash. Kompania dërgoi stafin në shtëpi ndërsa kriza e koronavirusit...
Fitorja në “Camp Nou” përballë Barcelonës duket se nuk ka sjellë ndryshimin e shumëpritur për Realin e Madridit, që si rrallë herë në histori, ka vënë në rrezik kualifikimin për në fazën e 1/8-ave të Ligës së Kampionëve. Pas humbjes...
- SPONSOR -Smiley face

Smiley face

Duhet Lexuar