Aktualitet Faqe 2

Aktualitet

Aktorja e njohur, Anne Hathaway, u bë nënë për herë të dytë njëmbëdhjetë më parë, por deri tani ajo kishte preferuar mos ta zbulonte emrin që i kishte vendosur djalit. Por në një intervistë për “Live With Kelly” Anne tregoi...
Kënga e paharrueshme “I Will Always Love You” me të cilën Whitney Houston fitoi çmimin Grammy, ka kaluar 14 javë në vend të parë të klasifikimit “Billboard Hot 100” dhe është një prej singëllave më të shitur të të...
Të gjithë jemi kuriozë se ku jetojnë ish të parët e SHBA-së, Bill dhe Hillary Clinton, të cilët u larguan nga Shtëpia e Bardhë 20 vite më parë. Shtëpia e tyre e tanishme është quajtur “Whitehaven”, e ndodhur në Beltway të...
Rita Ora  ka dhënë lajmin se do të jetë prezantuese e MTV Europe Music Awards 2020 që do të jetë më 8 nënëtor, përmes një postimi që ka ndarë në InstaStory. Dy javë më parë u shpallën nominimet për evenimentin...
Shkolla 9-vjeçare në Kavajë është mbyllur pasi të gjithë mësuesit kanë rezultuar me COVID. Në këtë mënyrë mësimi do të zhvillohet online. Fillimisht pozitivë rezultuan 2 mësues, por pas testimit të stafit, të infektuar rezultuan edhe 4 mësuesit e tjerë...
Ai tashmë është duke u trajnuar nga Rafael Cordeiro, për ndeshjen e radhës për filmin në Netflix, e që bazohet mbi jetën e tij personale, shkruan Daily Star. Një ditë gjatë xhirimeve, Cordeiro pyeti Tyson se çfarë do të thotë lumturia...
Dua Lipa raportohet se do të publikojë një këngë të re këtë javë të quajtur, “Fever”, e cila do të lansohet të premten. Projekti i ri njëherësh i pari që prej albumit të saj “Future Nostalgia” do jetë në bashkëpunim...
Shërbimi Kombëtar Meteorologjik (EMY) lëshoi të hënën një paralajmërim urgjent paralajmërues për fillimin e papritur të një stuhie nga e marta, duke ndërprerë motin e bukur të ditëve të fundit. Një erë e lagësht do të përfshijë vendin këtë mbrëmje nga...
Porositë paraprake për telefonat e rinj iPhone 12 janë hapur të premten me 16 Tetor. Deri tani, nga procesi i shitjes është parë se telefoni i ri i Apple po shet dy herë më shumë se sa modelet e kaluara. Ming-chi...
Marrja e aspirinës redukton rrezikun që pacientët e shtruar në spital prej koronavirusit të vdesin apo të sëmuren rëndë. Kështu thuhet në një studim të ri, raporton Daily Mail. Shkencëtarët kanë zbuluar se një dozë e ulët me aspirinë ul me...
- SPONSOR -Smiley face

Smiley face

Duhet Lexuar