Aktualitet Faqe 3

Aktualitet

Me shpërthimin e rasteve të koronavirusit dhe përpjekjet ëe nuk po japin rezultatin e shpresuar në frenimin e tij, Europa po i afrohet ndjeshëm një karantine tjetër. Italia paraqiti kufuzimet më të ashpra deri tani që prej heqjes se bllokimit...
Me sa duket Hëna nuk është aq e thatë sa mendohej: Rezervat e ujit në satelitin e Tokës jo vetëm që mund t’i thjeshtojnë misionet e ardhshme për në Hënë, por edhe rrugën drejt Marsit. Për një kohë të gjatë...
Supermodelja Emily Ratajkowski ka zbuluar se është shtatzënë me fëmijën e saj të parë. Modelja 29-vjeçare ndau lajmin me revistën Vogue ndërsa tha se shpreson ta rrisë fëmijën e saj në një mjedis neutral ndaj gjinisë, sepse nuk dëshiron t’i...
ërdoruesit e Instagramit kalojnë mbi 5 orë në javë (48 min në ditë) duke bërë selfie. Zakonisht, 7 selfie bëhen për secilën “shkrepje perfekte” që ata postojnë në rrjete sociale. Annukka Lindell, një profesoreshë e neuropsikologjisë në Universitetin La...
Aktori Arnold Schwarzenegger i është nënshtruar së fundmi një operacioni në zemër. Përmes rrjeteve të tij sociale ,Arnold njoftoi ndjekësit  se ka një valvul të re të aortës që i përputhet  me atë pulmonare që nga ndërhyrja e tij e fundit...
Qeveria gjermane ka arritur një marrëveshje me sindikatat në sektorin publik për rritjen e pagave. Nga kjo marrëveshje do të përfitojnë 2.3 milionë punëtorë në administratën lokale dhe atë federale. Pagat më të ulëta do të rritën për 4.5%,...
Selena Gomez ka folur së fundmi për jetën e saj sentimentale. Në një intervistë ,këngëtarja ka pohuar se i pëlqen të jetë beqare pas lidhjes së saj me Justin Bieber dhe The Weeknd. “Unë jam beqare  dhe jam shumë mirë...
Modelja amerikane Gigi Hadid dhe ish këngëtari i One Direction, Zayn Mali  kanë mirëpritur rreth një muaj më parë, një vajzë në familjen e tyre. Dhe pse ato akoma nuk kanë publikuar foto portret të vogëlushes, madje nuk dihet as...
Russell Wilson Pens Nderim i ëmbël i ditëlindjes për 'Queen' Ciara. Ciara pati  ditëlindjen e saj me një mesazh të përzemërt nga familja e saj të Dielën (25 Tetor). Russell Wilson ndau disa fotografi familjare në Instagram, së bashku me...
Dashi-Projektet e reja të punës ju interesojnë shumë. Çdo gjë që ka lindur tani, ose ka lindur në fillim të vitit, në të vërtetë nuk ju sjell atë qëndrueshmëri dhe konfirmime që ju nevojiten. Demi-Ju keni aftësinë të jeni në...
- SPONSOR -Smiley face

Smiley face

Duhet Lexuar