Botuesi i Harry Potter, Bloomsbury, ka raportuar gjysmën e parë të vitit më fitimprurëse në më shumë se një dekadë, pasi izolimet e pranverës çuan në një bum shitjeje librash. Kompania dërgoi stafin në shtëpi ndërsa kriza e koronavirusit...
Dua Lipa raportohet se do të publikojë një këngë të re këtë javë të quajtur, “Fever”, e cila do të lansohet të premten. Projekti i ri njëherësh i pari që prej albumit të saj “Future Nostalgia” do jetë në bashkëpunim...
Rrezarta Bojaxhiu është 16 vjeçarja, e lindur në Islandë por me origjinë nga Kosova, e cila la ‘gojëhapur’ në mars të këtij viti jurinë e “The Voice Kids Germany”. Ajo u prezantua në audicionin e parë me këngën “Nessun...
Nuk ka ditë që mos të flitet për sukseset e Dua Lipës dhe e gjithë kjo vjen si rezultat i punës së saj të jashtëzakonshme. Para disa javësh u publikua lista me nominimet e “MTV EMA” për këtë vit...
Opera Kombëtare Greke rikthehet me një prodhim disi të zvogëluar të "Madama Butterfly" të Giacomo Puccini dhe me një orkestër të reduktuar. Sidoqoftë, ky prodhim ende përfshin skenën mbresëlënëse të prodhimit historik të Operas Greke të vitit 2013, drejtuar nga...
Reperi i famshëm, 50 Cent, duket se tani i ka hyrë edhe botës së kinematografisë. Mediat e huaja shkruajnë se përmes kompanisë së tij “G-Unit Film & Television”, ka nënshkruar marrëveshje për realizimin e tre filmave me “Arts District Enterainment”,...
Ish-Miss i Shqipërisë, Agnesa Vuthaj, vazhdon të mbetet njëra nga personazhet më të admiruara nga publiku. Agnesa tashmë numëron ndjekës të shumtë në rrjetet sociale. Bukuroshja, e cila ndan me fansat imazhe e video të ndryshme, i la të gjithë pa...
Vetëm dy muaj pas shpallën fejesën, Demi Lovato i dha fund marrëdhënies së saj me partnerin Max Ehrich. Pak ditë më pas, Lovato publikoi këngën “Still Have Me” që nga fansat e saj u pa si një dedikim ndaj...
Bashkëpunimi i fundit i Bebe Rexhës, me reperen Doja Cat, duket se po rezulton shumë i suksesshëm, pasi 'Baby I’m Jealous' po shënon suksese të shumta në arenën ndërkombëtare. Në vetëm 6 ditë pas publikimit kënga numëron mbi 14 milionë klikime...
Një kopje e përmbledhjes së dramave debutuese të dramaturgut anglez, William Shakespeare, u shit sot për 9,97 milionë dollarë në ankand, në Nju Jork, një rekord për një vepër letrare. Kopja e shitur, është njëra nga gjashtë kopjet ekzistuese që...
- SPONSOR -Smiley face

Smiley face

Duhet Lexuar