Për një fytyrë plot shkëlqim dhe pa probleme është e rëndësishme të zgjidhni edhe ushqimet e duhura. Ekspertët rekomandojnë një listë ushqimesh që i sigurojnë fytyrës mbrojtje dhe shkëlqim. Prandaj është e rëndësishme qe t’i përfshini ato në dietën...
Pa këmishë nën një xhaketë rozë, Eylon Nuphar qëndron krenare ndërsa pozon për kopertinën e një reviste izraelite të grave një muaj pasi i është nënshtruar një mastektomie të dyfishtë për heqjen e gjoksit. Nuphar, 49 vjeç, një artiste izraelite...
Në artikujt e AgroWeb.org keni mësuar për aftësinë e ushqimeve për të përmirësuar kujtesën, zbutur dhimbjet e të tjera. Por aftësitë e ushqimeve shkojnë përtej. Të dhënat studimore të cilave u referohet AgroWeb.org, konfirmojnë se ka disa ushqime që...
Supermodelja Emily Ratajkowski ka zbuluar se është shtatzënë me fëmijën e saj të parë. Modelja 29-vjeçare ndau lajmin me revistën Vogue ndërsa tha se shpreson ta rrisë fëmijën e saj në një mjedis neutral ndaj gjinisë, sepse nuk dëshiron t’i...
Nëse mendoni se të vetmet objekte të ndotura me mikrobe në shtëpi janë ato në banjë, atëherë keni gabim. Ka disa gjëra që ne përdorim çdo ditë dhe nuk e imagjinojmë se ato mund të grumbullojnë shumë mikroorganizma dhe mikrobe. Një...
Vetëm dy muaj pas shpallën fejesën, Demi Lovato i dha fund marrëdhënies së saj me partnerin Max Ehrich. Pak ditë më pas, Lovato publikoi këngën “Still Have Me” që nga fansat e saj u pa si një dedikim ndaj...
Nicole Scherzinger, së fundmi u spekulua se po bëhet nënë për herë të parë. Kjo pas disa paraqitjeve të saj, të cilat rrëmbyen vëmendje të madhe në tabloidet e huaja e po ashtu edhe në rrjetet sociale. Megjithatë, ajo ka...
Skizofrenia në fëmijëri është një çrregullim mendor i pazakontë, por i rëndë në të cilin fëmijët interpretojnë realitetin jo normalisht.  Skizofrenia përfshin një sërë problemesh me të menduarit (njohës), sjelljen ose emocionet.  Mund të rezultojë në një kombinim të...
Ka disa mënyra gatimi në këto ditë të ftohta me shi, ju sjell një recetë shumë të shijshme të supës me brokoli dhe mish pule që do ju mbrojë nga virozat e stinës. Receta është shumë e thjeshtë dhe përgatitet...
Kuajt janë përshtatur për të vrapuar, duke i lejuar ata të shpëtojnë shpejt nga grabitqarët, duke zotëruar një ndjenjë të shkëlqyeshme ekuilibri... Racat e kuajve ndahen lirshëm në tre kategori bazuar në temperamentin e përgjithshëm: "gjak të nxehtë" shpirtëror me...
- SPONSOR -Smiley face

Smiley face

Duhet Lexuar