Në një veprim të befasishëm, Facebook ka njoftuar sot që ka blerë shërbimin e famshëm të GIF-ave, Giphy. Marrëveshja vlen rreth 400 milionë dollarë dhe plani fillestar i Facebook do të jetë të lidhë platformën e madhe të GIF-ave me...
“Dark Mode”, e thënë në shqip “sfondi i zi” në dritaret e bisedave dhe në të gjithë aplikacionin e WhatsApp-it ka qenë një prej kërkesave më të përsëritura të përdoruesve të këtij rrjeti komunikimi. Facebook, kompani që zotëron WhatsApp...
Brukseli është kryeqyteti i parë që ka ndaluar rrjetin 5G pasi mund të shaktojë dëme të mëdha në shëndetin e njerëzve. Ka qenë vetë ministrja e Qeverisë për Rajonin e Brukselit, nga Céline Fremault, e cila tha se njerëzit e...
Është përfolur shumë e madje janë publikuar edhe lajme të ndryshme për përhapjen e koronavirusit përmes valëve 5G. Por këtë e ka mohuar Organizata Botërore e Shëndetësisë, e cila ka thënë se koronavirusi nuk mund të përhapet përmes radiovalëve. “Viruset...
Pasi OBSH shpalli koronavirusin pandemi më 24 mars, filloi vetë-izolimi pak e nga pak në shumë shtete, gjë që rrjedhimisht i vendosi njerëzit në kontakt me teknologjinë më shumë se kurrë. Aplikacionet që filluan të popullarizoheshin qenë fillimisht platformat e reja...
Rrjeti social "Instagram" prej disa kohësh është duke ndërmarrë ndryshime të shumta për të përmirësuar përdorimin e aplikacionit. Disa muaj më parë u bë me dije se do ndryshohej një nga pjesët më kryesore të Instagramit, do fshihej numri i...
Amazon po kërkon të punësojë 75 000 punëtorë shtesë, pas një rritjeje të kërkesës së konsumatorëve pas mbylljes së shitjeve me pakicë si pjesë e përpjekjeve të qeverisë amerikane për të frenuar koronavirusin. Amazon theksoi se kishte rritur pagat...
Një ndryshim i ri është ai që ka përfshirë së fundmi aplikacionin e Whatsappit. Ai lidhet me kontrollin që i është shtuar mesazheve private që mund të shpërndajnë dezinformata në lidhje me pandeminë e koronavirusit. Ky lajm u bë...
Një nga aktivistët kryesorë në çështjen e rrezatimit elektromagnetik dhe ndikimet e tij negative në shëndetin publik e ka përshkruar shtrirjen e rrjetit 5G si një “eksperiment masiv shëndetësor”, i cili mund të “bëhet një katastrofë globale”. Arthur Robert Firstenberg,...
Themeluesi i rrjetit social Twitter, Jack Dorsey deklaroi se do të jepte 1 miliardë dollarë nga pasuria e tij për të ndihmuar me luftën e koronavirusit. 43-vjeçari bëri disa postime në Tëitter ku tha se do të transferonte paratë për...
- SPONSOR -Smiley face

Smiley face

Duhet Lexuar