Shërbimi Kombëtar Meteorologjik (EMY) lëshoi të hënën një paralajmërim urgjent paralajmërues për fillimin e papritur të një stuhie nga e marta, duke ndërprerë motin e bukur të ditëve të fundit. Një erë e lagësht do të përfshijë vendin këtë mbrëmje nga...
Mëngjesi i sotëm ka nisur me dëborë për zonën Juglindore të Shqipërisë.Në Korçë dhe në Pogradec temperaturat kanë pësuar një ulje të ndjeshme duke sjellë kështu edhe reshje dëbore në pranverë. Kjo javë pritet të vazhdojë të ketë ulje të...
Jemi zyrtarisht në stinën e Pranverës dhe nëse mendoni se erdhi moti i ngrohtë gaboheni! E diela ka qenë e ngrohtë dhe temperaturat kanë arritur deri në 17 gradë. Por, situata do të ndryshojë dhe kjo javë parashikohet e gjitha...
Pjesa e parë e ditës do të jetë me kthjellime dhe vranësira, ku përgjatë kufirit lindor do të ketë shfaqje të pakta të reshjeve të dëborës në zonat e thella malore. Por mesdita dhe orët vijuese përmirësojnë kushtet e...
Sipas MeteoAlb, moti i qëndrueshëm do të mbetet gjatë gjithë ditës në territorin shqiptar, duke bërë që kthjellimet të jenë dominuese në pjesën më të madhe të vendit. Por mbrëmja shton vranësirat në zonat Veriore. Temperaturat e ajrit do të...
Aktori 77-vjeçar e ka luajtur në rolin e arkeologut të famshëm në katër filmat e suksesshëm të arkave filmike, dhe pasi kishte insistuar që askush tjetër nuk do të mund ta zëvendësonte atë në rolin e protagonistit të këtyre...
E hënë, 27 janar 2020. Parashikimi I Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit – IGJEUM RESHJET Nesër (e hënë, dt.27) priten reshje mesatare në pothuajse të gjithë qarqet. Në qarkun e Shkodrës dhe të Lezhës reshjet do të arrijnë lokalisht...
E mërkurë, 8 janar 2020. Parashikimi sipas IGJEUM, Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit. Sot të mërkurë, dt.08 nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). TEMPERATURAT E mërkurë, dt.08 temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet...
Moti në ditët e ardhshme në Shqipëri sipas Meteoalb, mbetet me kthjellime e vranësira kalimtare deri të shtunën kur vranësirat shtohen në të gjithë vendin. Por vetëm reshje të pakta dëbore do të ketë në skajet Veri-Verilindje të Shqipërisë. Temperaturat...
Me “surpriza” dhe temperatura të ulëta, ja se çfarë ka “rezervuar” moti në natën e ndërrimit të viteve Parashikimi i IGJEUM, 31 dhjetor 2019 RESHJET E martë, dt.31 , priten reshje lokalisht të dobëta në qarqet Kukës dhe Dibër, ndërsa në qarqet...
- SPONSOR -Smiley face

Smiley face

Duhet Lexuar