Këndi i Gatimit

Përgatitja Mbasi presim mishin në kubik, e fërgojmë për 7 minuta. E largojmë mishin nga tigani, duke i shtuar edhe pak vaj në të .Më pas fërgojmë qepët, hudhrat, specin, masen e fërgojmë për 3 minuta. Më pas shtojmë kërpudhat,...
Përgatitja: I grijmë imët dy produktet, preshin dhe kërpudhat duke i perzier me orizin e shpëlarë. Mbas kësaj hedhim piper dhe kripë dhe mbushim specat me atë përzierje. Nuk duhet të jenë vetëm speca të njomë, për këtët recetë përdoren...
Pergatitja per "Salcë me kërpudha/ e shoqeruar me mish ose patate të fërguara." Pikë së pari grijmë qepën në pjesë sa me të imta, ndërsa kërpudhat ne fleteza te holla. Majdanozin e grijmë imët. Nxehim vajin në nje tigan...
Recetë Mbasi i kemi larë patellxhanet i presim në mes,dhe u heqim te gjithe mbushjen. I vendosim në ujë me krip per 1 ore ose me shumë të eleminojmë hidhërimin e patllixhanit. Për 30minuta minuta i vendosim të piqen...
Një nga ëmbëlsirat më të kërkuara, me pak përbërës dhe që mund të përgatitet thjeshtësisht në vetëm pak minuta është ajo me biskota dhe banane. Përbërësit për ëmbëlsirën me biskota dhe banane janë: 400 gr biskota 250 ml qumësht 300 ml pana 2 banane 200...
Fileton e pulës e presim në copa të holla, sallatën e ndajmë në dy pjesë dhe njerën prej tyre e presim në copa të vogla. Sallatën e hedhim në një pjatë të thellë, karrotën e grijmë në rende dhe...
Gradojeni furrën në temperaturën 180 gradë Celsius. Në një enë tundim vezët dhe sheqerin. I shtojmë qumësht, vaj, pluhur pjekjeje, vanilje dhe miell njëra pas tjetrës. Enën e pjekjes e lyejmë më vaj dhe pak miell, përziejmë  drithërat dhe...
- SPONSOR -Smiley face

Smiley face

Duhet Lexuar